kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۵۰۳۳
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
واشنگتن تایمز:
یک رسانه آمریکایی برگزاری رزمایش دریایی بین ایران، روسیه و چین موسوم به «رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی–2022» را ارسال پیام مستحکم به آمریکا دانست.


یک رسانه آمریکایی روز شنبه برگزاری رزمایش دریایی بین ایران، روسیه و چین  موسوم به «رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی– ۲۰۲۲»  را ارسال پیام مستحکم به آمریکا دانست.
روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز نوشت، رزمایش‌ دریایی مشترک با حضور روسیه، چین و ایران که روز جمعه در شمال اقیانوس هند آغاز شد، به همان‌اندازه که با قابلیت‌های کشتی‌های جنگی و مبارزه با دزدان دریایی محلی ارتباط دارد، با ژئوپلیتیک جهانی نیز ارتباط دارد. در مواجهه با فشار فزاینده ایالات متحده، این رزمایش‌ها به ویژه سیگنال قوی مبنی بر این است که برخی از دشمنان اصلی آمریکا با وخیم‌تر شدن روابط با ایالات متحده به یکدیگر نزدیکتر می‌شوند.
به نوشته این روزنامه، این تمرینات همزمان با سفر آیت‌الله«سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور  ایران به مسکو و پیشنهادات برای یک پیمان اقتصادی و امنیتی ۲۰ ساله بین دو کشور بود. چین نیز در ماه مارس با مشارکت راهبردی جامع خود با تهران موافقت کرد، هرچند که ایالات متحده همچنان تحریم‌های اقتصادی و مالی عمده‌ای را علیه ایران و شرکای تجاری‌اش بر سر برنامه‌های هسته‌ای‌اش اعمال می‌کند.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به تازگی گفت، روابط نزدیک تهران و مسکو در مسیر تبدیل شدن به روابط راهبردی است.
 مقام‌های ایرانی می‌گویند تمرین‌های مشترک بیشتری برنامه‌ریزی شده  و مرتب از روابط رو به رشد خود با پکن و مسکو سخن می‌گویند حتی در شرایطی که مذاکرات با واشنگتن بر سر توافق هسته‌ای ایران در سال ۲۰۱۵ به بن بست
رسیده است.
این نشریه نوشت، رزمایش مشترک دریایی بلندپروازانه‌ترین تمرین‌هایی است که تاکنون با کشتی‌های جنگی چینی، روسی و ایرانی انجام شده  و اولین رزمایش از زمانی است که ایران به طور رسمی برای پیوستن به پیمان امنیتی سازمان همکاری شانگهای (SCO) در سپتامبر دعوت شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: