kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۱۹۳
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
رضایی در دیدار با وزیرخارجه نیکاراگوئه:
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: امروز دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی قطعاً متعلق به دولت‌ها و ملت‌های مبارز است.

 


به گزارش خبرگزاری تسنیم، «محسن رضایى» معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به دعوت رسمى کشور نیکاراگوئه و به نمایندگى از رئیس‌جمهور کشورمان، به منظور شرکت در مراسم تحلیف آقاى «دانیل اورتگا» با استقبال رسمى وارد این کشور شد.
رضایی در دیدار مسئولان و مدیران فرهنگی و رسانه‌ای نیکاراگوئه با اشاره به نقش فرهنگ و تعاملات فرهنگی در نزدیکی ملت‌ها به یکدیگر بر تلاش مضاعف مسئولان ایران و نیکاراگوئه در راستای افزایش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور تأکید کرد. وی در جریان این سفر، عصر یکشنبه به وقت محلی با رئیس‌سازمان فرهنگ نیکاراگوئه، رئیس‌ رسانه‌های دولتی، رئیس‌سازمان سینمایی و مدیر خبرگزاری دولتی نیکاراگوئه و رئیس‌موزه روبنداریو نیکاراگوئه دیدار و گفت‌وگو کرد. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در این دیدار با بیان اینکه فرهنگ، رسانه و آموزش در تعمیق روابط ملت‌ها حائز اهمیت است، اظهار داشت: فرهنگ، دل‌ها و روح ملت‌ها را به هم نزدیک‌ کرده و آنها را با هم منسجم می‌کند. اگر ملت‌ها با هم منسجم نباشند مقاومت در برابر زورگویی دشمنان سخت و دشوار می‌شود. مسئولان و مدیران فرهنگی و رسانه‌ای نیکاراگوئه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر معاون اقتصادی رئیس‌جمهور کشورمان به نیکاراگوئه و با اشاره به پیشرفت‌ها و توسعه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری و رسانه‌ای خواستار توسعه همکاری‌ها و تبادلات فرهنگی میان دو کشور شدند.
محسن رضایی همچنین در دیدار با «دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، با اشاره به اینکه خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین دوستی و همکاری‌های خوبی دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط راهبردی با نیکاراگوئه است. باید در دوره جدید تلاش کنیم در سطوح مختلف بین‌المللی، اقتصادی و تجاری، علمی و فرهنگی، صنعت و انرژی همکاری‌های فی‌مابین را توسعه بیشتری دهیم. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با انتقاد از قلدرمآبی و زورگویی آمریکایی‌ها و دخالت آنان در امور داخلی کشورها، اظهار داشت: زورگویی و محاصره اقتصادی آمریکا قطعاً تاثیری در مقاومت و ایستادگی ملت‌های مقاوم و آزاده جهان به ویژه ایران و نیکاراگوئه نداشته و‌ نخواهد داشت. امروز دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی قطعاً متعلق به دولت‌ها و ملت‌های مبارز است. وی با بیان اینکه امروز آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرده‌اما دولت و ملت ایران با مقاومت خود علیه این توطئه‌ها توانسته پیروزی‌های فراوانی به دست آورد، تصریح کرد: این افتخاری برای ایران و نیکاراگوئه است که پرچمدار مقاومت در برابر اعمال فشار قدرت‌های زورگو هستند.
«دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون رئیس‌جمهور کشورمان برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نیکاراگوئه، گفت: حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مراسم برای دولت و ملت نیکاراگوئه بسیار حائز اهمیت است. وی با اشاره به ایستادگی ایران و نیکاراگوئه در برابر امپریالیسم و اعمال فشار قدرت‌های زورگو، اظهار داشت: مقاومت ملت ایران و پیشرفت‌های این کشور علی‌رغم دشمنی و کارشکنی‌ها الگویی برای همه انقلابیون جهان است. رؤسای جمهور دو‌ کشور اهتمام ویژه‌ای بر گسترش روابط و همکاری‌های فی‌مابین دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: