kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۴۵۵
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹
وزیر جهاد کشاورزی:
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزی قراردادی محوری‌ترین کار وزارت جهاد کشاورزی در این دولت خواهد بود، گفت: قرارگاه امنیت غذایی در تمام استان‌ها تشکیل می‌شود.

سید جواد ساداتی‌نژاد در نشست هماهنگی تبیین سیاست‌های اجرایی، تنظیم بازار و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی که با حضور معاونین وزیر و رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها در سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: انتظار ما در وزارت جهاد کشاورزی این است که قرارگاه امنیت غذایی در تمام استان‌ها تشکیل شود.
وی افزود: این قرارگاه باید به یک مجموعه قدرتمند در استان‌ها تبدیل و تمام موضوعات کشاورزی در این قرارگاه تصویب شود، مهم‌ترین بخش در تنظیم بازار، قرارگاه امنیت غذایی است و رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها به این قرارگاه در استان خود هویت و جهت می‌دهند.
ساداتی‌نژاد ادامه داد: قرارگاه امنیت غذایی مصوب ستاد اقتصادی دولت است و قرارگاه استانی امنیت غذایی هم مصوب ستاد تنظیم بازار است.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در شرایط سخت کشور، مسئولیت کل زنجیره از مزرعه تا سفره و بازاررسانی و کنترل بازار به وزارت جهاد کشاورزی محول شده است و ما از این مسئولیت استقبال می‌کنیم.
وی تصریح کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی به دنبال توزیع هوشمند محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی است و باید تا پایان ۱۴۰۰ تمام استان‌ها توزیع را هوشمند انجام دهند.
ساداتی‌نژاد ادامه داد: تعاون روستایی در تلاش است تا توزیع میوه شب عید در استان تهران به صورت هوشمند انجام شود و امیدواریم در استان‌ها هم هر چه سریع‌تر توزیع هوشمند را با سامانه‌های استانی آغاز کنند.
وی با بیان اینکه ما اعتقاد راسخ به واگذاری امور به تشکل‌ها و بخش خصوصی داریم، گفت: کشاورزی قراردادی را با شرکت بازرگانی دولتی و تعاون روستایی شروع کرده‌ایم تا نواقص کار برطرف شود.
ساداتی‌نژاد تصریح کرد: کشاورزی قراردادی، محوری‌ترین کار وزارت جهاد کشاورزی در این دولت خواهد بود و عزت و اقتدار کشاورز ما در گرو اجرای کشاورزی قراردادی است.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: باید برای حمایت از کشاورز به سمت کشاورزی قراردادی برویم تا معیشت کشاورز بهتر شود و بهره‌وری و تولید افزایش یابد بنابراین کشاورزی قراردادی شاخص ارزیابی ما در استان‌ها خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه برای ایجاد صنایع تبدیلی در استان‌ها باید به دنبال سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ویژه سرمایه‌داران صنعتی باشید، بیان کرد: قرارگاه امنیت غذایی بستر مناسبی برای دعوت از سرمایه‌گذاران صنعت برای ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی در استان‌ها است.

نام:
ایمیل:
* نظر: