kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۴۴۹
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس گفت: از اول آذر همه دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول بر اساس مقررات مدرسه و در روزهای تعیین شده به مدرسه می‌روند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیرضا کمرئی اظهار داشت: سومین مرحله از بازگشایی مدارس برای فعالیت‌های حضوری را از ابتدای آذر ماه خواهیم داشت که ابتدایی‌ها در همه پایه‌ها و متوسطه اولی‌ها وارد مدارس خواهند شد، این امر بر اساس برنامه‌ریزی که مدارس انجام داده‌اند و قبلا به اطلاع دانش‌آموزان رسانده‌اند صورت می‌گیرد.
کمرئی با بیان اینکه در شرایطی هستیم که باید فاصله‌گذاری را با تاکید تمام رعایت کنیم افزود: رعایت فاصله‌گذاری ملاک اصلی فعالیت حضوری است و ایجاب می‌کند دانش‌آموزان گروه‌بندی شوند. ممکن است در طول هفته برخی دانش‌آموزان سه روز، برخی دو روز و برخی همه روزها به مدرسه بروند. به همین علت قبلا به اطلاع دانش‌آموز و خانواده رسیده است که وی چه روزهایی باید به مدرسه برود.
اگر مدرسه‌ای نحوه حضور را اعلام نکرده
لازم نیست دانش‌آموزانش فردا به مدرسه بروند
وی در پاسخ به اینکه هنوز برخی مدارس به خانواده‌ها درباره نحوه حضور چیزی اعلام نکرده‌اند گفت: نگرانی ما از این بابت است که در جایی کلاس درس تراکم داشته باشد و دانش‌آموزان وارد مدرسه شوند و نتوانیم فاصله‌گذاری را رعایت کنیم. اگر هنوز به خانواده‌هایی اطلاع داده نشده است، لزومی ندارد اول آذر به مدرسه مراجعه کنند و آموزش را غیرحضوری دریافت می‌کنند. البته این گفته به معنای این نیست که مدارس نباید فعالیت حضوری را آغاز کنند بلکه ممکن است هنوز آمادگی به ویژه در مدارس پرجمعیت ایجاد نشده باشد که در روزهای آینده این آمادگی کسب می‌شود، اما در مجموع زمان آغاز فعالیت حضوری برای همه مدارس از اول آذر است.
دانش‌آموزان موظف به رعایت آیین‌نامه آموزشی مدرسه هستند
معاون آموزش متوسطه و سخنگوی آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس در پاسخ به اینکه آیا این حضور اجباری است یا خانواده مختار هستند فرزندشان را به مدرسه ببرند؟ عنوان کرد: با تکلیفی که ستاد ملی کرونا معین کرده است فعالیت‌های آموزشی شروع شده و مدارس مکلفند فعالیت حضوری ارائه دهند و بنای آموزش حضوری را بگذارند، اگر در همه روزها امکان حضور نیست زمانی را هم به آموزش مجازی اختصاص دهند.
کمرئی افزود: همه دانش‌آموزان بر اساس مقررات مدرسه و در روزهای تعیین شده به مدرسه می‌روند و تکلیف است که مدارس بازگشایی را انجام دهند. بنابراین با برگشت به شرایط آموزش حضوری، هم مدارس تکلیف روشنی دارند و هم دانش‌آموزان باید بر اساس آیین‌نامه‌های آموزشی مقررات مدرسه را رعایت کنند.
بوفه‌های مدارس باید تعطیل باشند؛
شرط انجام فعالیت‌های ورزشی
وی با اشاره به اینکه بوفه مدارس باز نخواهد بود و سرویسی داده نمی‌شود، گفت: اگر دانش‌آموزان نیاز به خوراکی داشتند از منزل بیاورند و آب نیز در بطری‌های آب با خودشان به همراه داشته باشند. در کلاس‌های 15 نفره فعالیت‌های خاص ورزشی با رعایت ابعاد بهداشتی مجاز است.

نام:
ایمیل:
* نظر: