kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۳۹۳
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
بزرگ‌ترین زائر‌سرای کشور با ظرفیت پذیرایی از 3000 نفر به همت آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه احداث و با حضور حجت‌الاسلام مروی تولیت این آستان نورانی افتتاح شد.


زائرسرای میرجاوه در زمینی به مساحت ۶۰ هزار مترمربع و با ۵۱۰۰ مترمربع زیربنا ساخته شده و از بهترین امکانات خدماتی و رفاهی برخوردار است. آستان قدس رضوی تا پیش از این ۲۲ زائر‌سرای بین‌راهی در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی کرده است.
حجت‌الاسلام‌ احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه این زائرسرا که با حضور نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، خدمت‌رسانی به زائران حضرت رضا‌(ع) را امری بسیار پسندیده و توصیه‌شده معرفی کرد و گفت: خداوند متعال را شاکر هستیم که موفق به احداث بیست و سومین مجتمع بین‌راهی آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه برای خدمت‌رسانی به مهمانان حضرت رضا‌(ع) شدیم.
وی بیان داشت: این زائرسرا با امکانات رفاهی مناسب برای خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی به بهره‌برداری می‌رسد تا زائران این کشور در این مجتمع خستگی‌ راه را از تن بزدایند و با انرژی مضاعف برای تشرف به مشهد مقدس ادامه مسیر دهند.
حجت‌الاسلام‌ مروی با بیان اینکه این مجتمع میان‌راهی با همت آستان قدس و همکاری مسئولان استان سیستان و بلوچستان احداث شده است، تصریح کرد: در تکریم زائران حضرت رضا‌(ع) ملیت، قومیت، زبان، فرهنگ، مذهب، فقیر و غنی بودن زائر برای آستان قدس رضوی تفاوتی ندارد و هرکسی در زائرسرای امام رضا‌(ع) پا می‌گذارد، مهمان ولی و حجت خدا بوده و تکریم او به بهترین نحو وظیفه ما است.
تولیت آستان قدس رضوی همچنین با تأکید بر اینکه زائرسرا میرجاوه باید به‌گونه‌ای اداره شود که مردم منطقه نیز از امکانات آن بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود که در کنار زائران، مجاوران این مکان مقدس نیز از امکانات این زائرسرا به‌گونه‌ای بهره‌‎مند شوند.
وی با بیان اینکه زائرسرای امام رضا‌(ع) در منطقه مرزی میرجاوه ظرفیت میزبانی از ۳ هزار نفر را به‌طور همزمان دارد، اظهار داشت: خدمت به زائران بارگاه مقدس حضرت رضا‌(ع) از رئوس برنامه‌های آستان قدس رضوی است، لذا خدمت‌رسانی به زائران را از مبدأ تا مقصد به میزان امکانات و مقدورات وظیفه خود می‌دانیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: