kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۳۷۳
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲

 

در پی انتقاد هفته گذشته رهبر معظم انقلاب از وضعیت ترافیکی پایتخت در دیدار با نخبگان، فرمانده انتظامی تهران از اجرای طرح‌های ویژه برای روان‌‌سازی ترافیک تهران خبرداد.
به گزارش کیهان، سردار حسین رحیمی در جلسه اضطراری تسهیل تردد و مدیریت ترافیک که روز جمعه برگزار شد با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت ترافیکی و عملیاتی پلیس پایتخت برای تسهیل ترافیک تهران، بیان داشت: استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت سایر سازمان‌ها به خصوص شهرداری تهران برای کاهش ترافیک تهران در دستور کار می‌باشد و در حال حاضر 400 نفر برای کمک به مدیریت ترافیک پایتخت به مجموعه راهور تزریق شده است.
رحیمی با اشاره به اینکه در این زمینه از ظرفیت مرکز هوشمند کنترل ترافیک راهور و همچنین مرکز فرماندهی و کنترل پليس پايتخت بیش از پیش استفاده خواهد شد، افزود: از روز شنبه (دیروز) طرح‌های ویژه‌ای در حوزه روان ‌سازی و مدیریت ترافیک با استفاده از ظرفیت سایر پلیس‌های تخصصی از جمله پلیس پیشگیری و یگان امداد پلیس پایتخت از ساعت 15 تا 21 در همه نقاط شهر تهران به مرحله اجرا در می‌آید.
وی با تاکید بر اینکه موضوع مدیریت ترافیک و مقابله با سرقت به صورت ویژه در دستور کار پلیس پایتخت قرار دارد، ادامه داد: در کنار اقدامات صورت گرفته در حوزه روان ‌سازی ترافیک، علل و عوامل افزایش ترافیک پایتخت و راه‌های برون رفت از آن در دستور کار دفتر تحقیقات کاربردی پلیس پایتخت قرار گرفته است.
رئیس‌پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: موضوع ترافیک نیازمند همراهی و هم افزایی سایر سازمان‌ها می‌باشد که در این زمینه وظایف سازمان‌های مختلف مشخص و به آنها اعلام شده است که انتظار داریم همه مسئولان و متولیان امر پای کار بیایند تا شاهد کاهش و حذف دغدغه مردم در این حوزه باشیم.
رحیمی تاکید کرد: پلیس با همه توان تلاش می‌کند وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهد ولی شکی نیست که مسئله ترافیک نیازمند همراهی و هم افزایی جمعی می‌باشد.
گفتنی است، رهبر انقلاب هفته گذشته در دیدار جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی، با گلایه از ترافیک فرمودند:«مسئله‌ِ ترافیک، یک مشکلی در زندگی است. شما از یک گوشه‌ تهران حرکت می‌کنید تا یک قسمت دیگر، باید یک ساعت، یک ساعت و ربع سوار ماشین باشید با این گرفتاری‌ها؛ خب این راه ‌حل دارد؛ باید از طریق علم راه‌ حلّ این را پیدا کرد.»

نام:
ایمیل:
* نظر: