kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۳۴۳
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰

 

تداوم جنگ سران قطری پاریس
با رئال مادرید
سران قطری باشگاه پاری سن ژرمن در ‌اندیشه این هستند که نگذارند ستاره فرانسوی به صورت بازیکن آزاد راهی رئال مادرید شود.
پاری سن ژرمن سعی دارد جنگ بر سر امباپه را ادامه دهد و مانع انتقال رایگان او به رئال مادرید شود.طبق آخرین اخبار، کیلیان امباپه در سودای رسیدن به رئال است و تصمیم ندارد با پاریس قرارداد خود را تمدید کند. او امیدوار است در تابستان به صورت بازیکن آزاد راهی مادرید شود و برای کهکشانی‌ها بازی کند.پاریس که در تابستان گذشته‌، پیشنهاد 200 میلیون یورویی رئال را رد کرد، می‌خواهد مانع این اتفاق شود و نگذارد ستاره با ارزش فرانسه، آن هم در این سن کم به صورت رایگان راهی رئال شود. برای همین در ‌اندیشه این است تا به امباپه پیشنهاد تمدید یک ساله ارائه کند تا این بازیکن رایگان پاریس را به مقصد اسپانیا ترک کند.
سران قطری تیم فرانسوی تصمیم دارند با پیشنهاد حقوقی گزاف و بسیار بالا، امباپه را مجبور کنند که یک سال دیگر برای این تیم بازی کند. آنها می‌خواهند رئال مادرید را در فشار قرار دهند تا اگر این بازیکن را می‌خواهند دوباره برای خرید او مبلغی بالا بپردازند.باید دید جنگ رئال و پاریس بر سر امباپه چگونه پیش خواهد رفت. امباپه در تابستان قراردادش به پایان خواهد رسید و بسیار علاقه‌مند است هر طور شده به رئال بپیوندد. با این حال، آیا او با پاریس تمدید می‌کند یا به صورت رایگان به جمع کهکشانی‌ها اضافه خواهد شد.
اعلام تعداد رشته‌ها و ورزشکاران شرکت‌کننده در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس
کمیته بین‌المللی پارالمپیک جزئیات اولیه مربوط به نحوه برگزاری بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را اعلام کرد.
در فاصله کمتر از سه سال مانده به آغاز بازی‌های پارالمپیک 2024 پاریس، کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) اقدام به انتشار جزئیاتی از نحوه برگزاری این رویداد کرد.
در اطلاعیه‌ای که روز گذشته منتشر شد، IPC اعلام کرد که هیئت‌مدیره این نهاد پس از یک دوره مشورتی طولانی با فدراسیون‌های جهانی، تصمیمات اخیر را اتخاذ کرده است.
قرار است در پارالمپیک 2024 نهایتاً 4400 ورزشکار شرکت کنند که این تعداد برای کسب 549 مدال در 22 رشته ورزشی رقابت خواهند کرد. از این تعداد مدال، قرار است 235 مدال در بخش بانوان توزیع شود که 8 مورد بیشتر از پارالمپیک 2020 توکیو است. ضمن اینکه حداقل 1859 ورزشکار زن در دوره آینده پارالمپیک حضور دارند. این تعداد تقریباً 2 برابر تعداد ورزشکاران زنی است که در پارالمپیک 2000 سیدنی حضور داشتند. البته تعداد بانوان در پاریس حتی می‌تواند از 1859 نفر نیز فراتر برود؛ چون 339 جایگاه بدون تعیین جنسیت شده در این رقابت‌ها وجود دارد.
اندرو پارسونز رئیس‌کمیته بین‌المللی پارالمپیک در این باره گفت: ما برای بازی‌های پارالمپیک 2024 پاریس در حال افزایش تعداد فرصت‌های رقابتی برای زنان و ورزشکارانی هستیم که نیازهای حمایتی بالایی دارند و بدین وسیله دو هدف از جنبش پارالمپیک را برآورده می‌کنیم. دو برابر شدن تعداد ورزشکاران زن در کمتر از 25 سال یک پیشرفت سریع محسوب می‌شود، اما این واقعیت که ما هنوز برابری جنسیتی نداریم، نشان می‌دهد که هنوز کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد.
تیراندازی با کمان، دوومیدانی، بدمینتون، فوتبال نابینایان، بوچیا، قایقرانی کانو، دوچرخه‌سواری، سوارکاری، گلبال، جودو، وزنه‌برداری، روئینگ، تیراندازی، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، تریاتلون (سه‌گانه)، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، شمشیربازی، راگبی و تنیس با ویلچر 22 رشته‌های هستند که این 4400 ورزشکار در آنها با یکدیگر رقابت می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: