kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۱۷۴
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷

 

دردسرهای ورود سعودی‌ها
برای رئیس‌ سازمان لیگ برتر انگلیس
رئیس‌سازمان لیگ برتر فوتبال انگلیس به دلیل صدور مجوز ورود سعودی‌ها به جمع مالکان بالاترین دسته از فوتبال باشگاهی جزیره به شدت تحت فشار قرار گرفته است.
گری‌هافمن رئیس‌سازمان لیگ برتر انگلیس به خاطر انتقادات گسترده و بعضاً تندی که از وی به خاطر موافقت با انتقال مالکیت باشگاه نیوکاسل به کنسرسیومی سعودی متعلق به خانواده سلطنتی عربستان صورت گرفته است در آستانه استعفا قرار دارد. مخالفت گسترده با انتقال مالکیت نیوکاسل به سعودی‌ها سبب شد که آنها در اولین تلاش خود برای خرید تیم منطقه تین‌ساید ناکام بمانند و اعلام کنند که از انجام این کار صرف نظر کرده‌اند. بعد از گذشت کمتر از یک سال اما این اتفاق در نهایت رخ داد و با وجود مخالفت‌های بسیار از سوی نهاد‌ و مراجع فوتبالی و غیرفوتبالی، به موجب یک قرارداد 300 میلیون پوندی پای سعودی‌ها به سنت جیمز پارک باز شد. همین موضوع سبب شده که‌هافمن اعتبار خود را نزد اکثر تیم‌های لیگ برتر انگلیس از دست بدهد و فشار‌های روز افزون به این مرد 61 ساله سبب شده که تصمیم به کناره‌گیری از سمت خود بگیرد. این در حالیست که‌هافمن تنها در ماه ژوئن سال گذشته به عنوان رئیس‌سازمان لیگ برتر انگلیس منصوب شد. هافمن به قدری بابت ورود سعودی‌ها به لیگ برتر انگلیس مقصر دانسته می‌شود که چندی پیش در یکی از جلسات رؤسای باشگاه‌های جزیره، زمانی که آلن پیس مالک باشگاه برنلی گفت کل اعضای هیئت‌رئیسه سازمان لیگ برتر باید به خاطر فروش نیوکاسل به سعودی‌ها برکنار شوند، همه سکوت کردند و هیچ کسی حاضر نشد از رئیس‌سازمان لیگ برتر دفاع کند. هافمن پیش از این طی چند جلسه با رؤسای باشگاه‌ها سعی در دلجویی از آنها و برقراری صلح داشت که ظاهراً ناموفق بوده است چرا که در جلسه هفته گذشته‌اش با سهامداران باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس، هیچ کسی حاضر نشد از او برای ابقا در سمتش دفاع کند. همین موضوع نیز سبب شده است که مرد انگلیسی به این نتیجه برسد که دیگر وقت رفتن است.
پاریسی‌ها پیشنهاد ۲۰۰ میلیون یورویی رئال را رد کردند
رئیس‌باشگاه رئال مادرید فاش کرد که پاری سن ژرمن پیشنهاد
۲۰۰ میلیون یورویی این باشگاه را برای خرید ام‌باپه رد کرده است.کیلیان ام باپه تا تابستان سال جاری با پاری سن ژرمن قرارداد دارد.این بازیکن جوان حاضر به تمدید قراردادش با پاری سن ژرمن نیست و دوست دارد که راهی رئال مادرید شود با این حال تیم پاریسی هم دوست ندارد که او را از دست دهد.فلورنتینو پرس درباره جذب ام باپه و روند مذاکرات با پاری سن ژرمن گفت: ما باید قانون را رعایت کنیم با این حال تلاش می‌کنیم که بهترین بازیکنان جهان را جذب کنیم اما به شرط اینکه توان پرداخت هزینه آن را داشته باشیم. او ادامه داد: اکنون پیشنهاد ۲۰۰ میلیون یورویی داده‌ایم اما آنها حاضر به فروش نیستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: