kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۱۰۹
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷
مراسم رونمایی از کتاب ۵۷ روز در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مراسم رونمایی از کتاب ۵۷ روز با حضور دکتر علی اصغر جعفری، مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مهری غلامی، نویسنده کتاب، خانواده پاسدار شهید وحید زمانی‌نیا از همراهان و محافظان حاج قاسم سلیمانی و خانواده محمدحسین حدادیان، در تالار هویزه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
كتاب «57 روز» که با محوریت‌ اشغال و آزادسازي شهر سوسنگرد و... در 174 صفحه به رشته تحریر درآمده، با همکاری انتشارات سرو منتشر شده و با قیمت 45 هزار تومان در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
نکته قابل توجه این است که نویسنده کتاب 57 روز برای روایت آنچه درنظر داشته، از سبک رمان استفاده کرده است. به این ‌ترتیب که در قالب روایت جریان زندگی زن و شوهر مشهدی بنابر شغل همسر به سوسنگرد منتقل شده بودند، شروع جنگ،‌ اشغال سوسنگرد، خیانت برخی و در نهایت آزادسازی آن را بازگو می‌کند.
سوسنگرد با ۱۵هزار نفر جمعیت یکی از شهرهایی بود که در روزهای آغازین حمله ارتش عراق مورد تهاجم وحشیانه نظامیان بعثی قرار گرفت و در ششم مهرماه ۱۳۵۹ این شهر به تصرف متجاوزان عراقی درآمد.
زمان حمله ارتش عراق، مردم سوسنگرد در شهر بودند و ارتش بعثی نفراتی از وابستگان خود را به‌عنوان فرماندار و مسئولان دیگر برای اداره شهر انتخاب کرد اما این آرایش سیاسی دشمن در سوسنگرد چند روزی بیشتر دوام نیاورد کما اینکه رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوزستان چهار روز پس از‌ اشغال سوسنگرد به مقابله با ارتش بعثی پرداختند.
انتشارات سرو از جمله زیرمجموعه‌های موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس محسوب می‌شود که تاکنون بیش از 200 جلد کتاب تحت نظارت این انتشارات، منتشر شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: