kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۸۸۸
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
جزئیاتی درباره قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

 

جزئیات قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مشخص شد.
جام جهانی، بزرگترین رویداد فوتبالی جهان است و سال آینده قرار است این رقابت‌ها برای دومین بار در قاره آسیا برگزار شود.
کشور قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است. تاکنون صعود تیم‌های آلمان، دانمارک، برزیل، فرانسه و بلژیک به جام جهانی قطعی شده و این تیم‌ها در کنار قطر خیالشان بابت حضور در جام جهانی راحت است.
کم‌کم همه نگاه‌ها به قرعه‌کشی جام جهانی خواهد بود که سرنوشت تیم‌ها را در این جام مشخص می‌کند.
12 فروردین؛ زمان قرعه کشی
قرعه کشی مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.
با شروع مسابقات در تاریخ ۳۰ آبان، این بدان معناست که تیم‌ها فقط بیش از هفت ماه فرصت خواهند داشت تا برای حریفان خود آماده شوند و آمادگی خود را به خوبی تنظیم کنند.
برگزاری قرعه‌کشی در دوحه قطر
قرعه کشی در دوحه قطر و همزمان با هفتاد و دومین کنگره فیفا که یک روز قبل در این شهر برگزار می‌شود، برگزار می‌شود.
دوحه پایتخت قطر است و جمعیتی بیش از دو میلیون نفر دارد. این کشور میزبان تعدادی از بازی‌های جام جهانی خواهد بود و با برگزاری مسابقات فوتبال غریبه نیست، زیرا میزبان مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سال ۱۹۹۵ و جام ملت‌های آسیا در سال‌های ۱۹۸۸ و ۲۰۱۱ بوده است.
کدام تیم‌ها در قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ حضور دارند؟
در مجموع ۳۲ تیم در قرعه کشی مرحله گروهی
جام جهانی ۲۰۲۲ حضور خواهند داشت.
در زمان قرعه کشی، ۳۰ تیم حضور دارند و دو تیم باقی مانده- برندگان پلی آف بین قاره ای- پس از آن وارد جدول گروه‌ها می‌شوند. قطر تیم اول گروه نخست خواهد بود و بقیه تیم‌ها از درون گوی بیرون خواهند آمد.
نحوه تماشای قرعه‌کشی جام جهانی
فیفا قرعه‌کشی مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ را در تمام پلتفرم‌های خود از جمله وب سایت رسمی، یوتیوب و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی به صورت زنده پخش خواهد کرد.
قرعه‌کشی مرحله گروهی جام جهانی یکی از رویدادهای مهم تقویم فوتبال خواهد بود، بنابراین در تمام شبکه‌های تلویزیونی خبری ورزشی مهم پوشش داده خواهد شد.
شرایط تیم ملی ایران چگونه است؟
تیم ملی ایران هنوز صعود خود را قطعی نکرده ولی از شانس بسیار بالایی برای سومین حضور پیاپی در
جام جهانی برخوردار است. در دوره قبل ایران در سید سه قرار داشت ولی این اتفاق در قرعه‌کشی به سود ایران نشد و تیم ملی در گروه سختی با حضور پرتغال، اسپانیا و مراکش قرار گرفت. به احتمال زیاد با توجه به اینکه باز هم رنکینگ آخرین دوره قبل از قرعه کشی ملاک است بار دیگر تیم ملی ایران در سید سوم جام جهانی خواهد بود.
۳۰ آبان ۱۴۰۱ آغاز جام جهانی
جام جهانی ۲۰۲۲ از ۳۰ آبان ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و آخرین دوره جام جهانی است که با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود و همچنین اولین دوره‌ای است که به دلیل میزبانی در کشوری گرمسیر، در زمستان برگزار خواهد شد.تقریبا یکسال دیگر رقابت 32 تیم حاضر در این مسابقات به تفکیک زیر آغاز خواهد شد.
قاره اروپا: 13 کشور
قاره آسیا: به استثنای میزبان که قطر است، چهار و نیم سهمیه.
قاره آفریقا: 5 سهمیه
قاره آمریکای جنوبی: چهار و نیم سهمیه
قاره آمریکای شمالی و مرکزی: سه و نیم سهمیه
اقیانوسیه: نیم سهمیه
برگزاری جام جهانی 2026
با شیوه‌ای متفاوت
گفتنی است که جام جهانی 2022 قطر که البته با حرف و حدیث‌های زیادی بالاخره میزبانی آن در رقابت این کشور با آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا به شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج‌فارس رسید، آخرین جام جهانی 32 تیمی خواهد بود و از جام جهانی 2026 که قرار است به صورت مشترک در سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود، قرار است جام جهانی با حضور 48 تیم برگزار شود.اولین دوره جام جهانی با حضور 32 تیم به میزبانی فرانسه در سال 1998 برگزار شد و حالا پس از هفت دوره بار دیگر شاهد افزایش تعداد کشورها در این تورنمنت مهم خواهیم بود؛ اتفاقی که شاید سبب آشنایی بیشتر اهالی فوتبال و به طور کلی مردم دنیا، با نام‌های نامانوس برخی کشورها و جزایر کمتر شناخته شده جهان باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: