kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۶۰۸
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۰
«حسین مرعشی» و «غلامحسین کرباسچی» در آخرین جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران به ترتیب به عنوان دبیرکل و رئیس کمیته سیاسی این حزب انتخاب شدند.


محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگویی درباره مصوبات نخستین جلسه شورای مرکزی جدید حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: پس از تغییر نیمی از شورای مرکزی حزب کارگزاران در بهمن‌ماه گذشته، طبق روال قانونی، جلسه دور جدید به ریاست سنی من عصر سه شنبه برگزار شد.
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، دستور جلسه سه‌شنبه شورای مرکزی را انتخاب هیئت رئیسه حزب عنوان کرد و افزود: با رای شورای مرکزی، «محسن هاشمی» رئیس این شورا باقی ماند و فاطمه سعیدی به عنوان نائب رئیس اول، علی جمالی نایب‌رئیس دوم، حامد منتظری منشی اول و کامبیز مشتاق گوهری به عنوان منشی دوم انتخاب شدند. علت این تغییرات این بود که اعضای قبلی برای این دوره، داوطلب حضور در هیئت‌رئیسه نشدند.
انتخاب دبیرکل از سوی شورای مرکزی حزب کارگزاران در دور جدید را «عطریانفر» دستور دیگر جلسه عنوان کرد و ادامه داد: اعضای حزب از گذشته به‌دلیل جامعیت و وجاهت غلامحسین کرباسچی همواره بر دبیرکلی او اصرار داشتند و از همان ابتدای تشکیل حزب، مسئولیت این تشکل برعهده او بوده است.
وی یادآور شد: کرباسچی در ۲ تا ۳ سال گذشته به دلایلی کاملا قابل‌فهم و موجه چون شرایط سیاسی موجود، بزرگ شدن حزب، توسعه تشکیلاتی در استان‌ها و تغییر ذائقه اعضا می‌خواست نسبت به انتخاب دبیرکل جدید اقدام کنند که با مخالفت و اصرار آنها مواجه
می‌شد.
رئیس سنی جلسه شورای مرکزی دور جدید حزب کارگزاران خاطرنشان کرد: کرباسچی در آخرین کنگره حزب در بهمن گذشته، بار دیگر بر این موضع پافشاری کرد و حتی گفت که این آخرین دوره‌ای است که به عنوان دبیرکل مسئولیت حزب را برعهده می‌گیرم.
غیبت کرباسچی
در جلسه شورای مرکزی جدید
عطریانفر به غیبت کرباسچی در جلسه سه‌شنبه اشاره کرد و گفت: با توجه به غیبت کرباسچی در جلسه سه‌شنبه و جامعیت «حسین مرعشی» در نهایت اعضا او را برای سمت دبیرکلی داوطلب کردند که البته او هم برای پذیرفتن این سمت مقاومت می‌کرد.
وی ادامه داد: به‌دلیل ضرورت تحرک بیشتر و پایان بخشیدن به توقف فعالیت‌های حزب در چند ماه گذشته، سرانجام ۳۳ عضو شورای مرکزی به اتفاق آرا حسین مرعشی را به عنوان دبیرکل جدید حزب کارگزاران سازندگی ایران و غلامحسین کرباسچی را به عنوان رئیس کمیته سیاسی انتخاب کردند.
رئیس کنگره حزب کارگزاران سازندگی ایران درباره برخی خبرها درباره استعفای برخی اعضا، گفت: استعفای تعدادی از اعضا مطرح بود اما به‌دلیل تصویب نشدن آن در کنگره حزب این استعفاها هنوز اعمال نشده است همچنان که فرزانه ترکان در جلسه امروز حاضر شده بود و اعضا به استعفای او رای ندادند.

نام:
ایمیل:
* نظر: