kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۵۴۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲
در اختتامیه جشنواره مالک‌اشتر
حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی گفت: ایستادگی همراه با آرامش سپاه آن هم با قایق‌های کوچک برابر ناو عظیم الجثه که شجاعت خاصی نیاز دارد، بسیار غرورانگیز و معنادار بود.


یازدهمین جشنواره مالک‌اشتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه با معرفی مسئولین و رده‌های منتخب و برگزیده به کار خود پایان داد. این اختتامیه و معرفی منتخبین یازدهمین جشنواره مالک‌اشتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دیروز (سه شنبه ) در سالن الغدیر ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.
این مراسم با حضور حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه، سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان، سردار سرتیپ پاسدار سعید فرجیان زاده معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه، امیر سرتیپ دوم بهرامی فر دبیر‌اشراف دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا، سردار سرتیپ دوم پاسدار بزم شاهی دبیر‌اشراف فرماندهی کل سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیز ارتباط زنده تصویری با نیروها و سپاه‌های استانی برگزار شد.
در این مراسم از خانواده معظم شهید سردار حسین صفری تجلیل و پس از سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه؛ سرهنگ مجید شیاسی دبیر‌اشراف نمایندگی ولی فقیه در سپاه گزارشی از روند و چگونگی ارزیابی و انتخاب مسئولین و رده‌های برتر ارائه کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در این مراسم، با‌اشاره به مواجهه اخیر دریادلان غیور سپاه برابر ارتش تروریستی آمریکا در دریای عمان اظهار کرد: خدا را شاکریم که بار دیگر انقلاب اسلامی به ویژه پاسداران انقلاب را مورد عنایت قرار داد و مطابق وعده قرآن ، نیروی حق با اقتدار و صلابت و ایجاد رعب و وحشت در دل دشمن مقابل جبهه استکبار پیروز شد.
وی با تجلیل از رشادت و اقدام پیروزمندانه دلیرمردان نیروی دریایی راهبردی سپاه افزود : استکبار و آمریکا هنوز ادعای ابرقدرتی دارد ! اما ایستادگی همراه با آرامش شما آن هم با قایق‌های کوچک برابر ناو عظیم الجثه که شجاعت خاصی نیاز دارد، بسیار غرورانگیز و معنادار بود.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی کاری کرده است که آمریکا امکان به کارگیری امکاناتش برابر عزم راسخ فرزندان رشید ملت ایران را ندارد ،گفت: به عظمت خیلی از حوادث از جمله پیروزی جبهه مقاومت در برابر استکبار در لبنان به دلایل خاص و برخی شرایط نمی‌توان پی برد، زیرا آنطور که باید شکست آمریکا در لبنان را نشان نداده‌ایم. آنها آمده بودند حزب‌الله را تضعیف و از صحنه مقاومت حذف کنند، اما در معادله‌ای معکوس و خلاف خواست و خیال شیطانی آنها حزب‌الله محبوب‌تر و قدرتمندتر شد و آمریکا شکست مفتضحانه‌ای در لبنان را به کلکسیون افتخارات خود افزود.
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج صادقی با تاکید بر اینکه رزمندگان جان برکف نیروی دریایی سپاه هم شکست خفت بار دیگری در خنثی سازی حمایت آنها از سرقت نفت ایران رقم زدند، ادامه داد : نیروهای ما در این صحنه اسلحه را به سمت دشمن نشانه گرفتند و تردیدی در چهره مصمم آنها مشاهده نشد. این دستاورد بزرگی است که اراده خداوند در آن بود تا جبهه حق پیروز شود. ما باید سجده شکر به جای آوریم و بگوییم خدایا هر نعمتی که به ما می‌رسد برای توست و ما قطعاً شاکریم.
وی با‌اشاره به پیام مقام معظم رهبری پس از تصرف کشتی انگلیسی توسط نیروی دریایی سپاه در سال گذشته که فرمودند «بگویید دستتان درد نکند»، ادامه داد: حالا هم بار دیگر به این جان برکفان پر افتخار و غیرتمند می‌گوییم که دستتان درد نکند، کار بزرگ‌تری انجام دادید.
حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت موضوع‌اشراف در سازمان و مدیریت و‌اشاره به احادیثی در این زمینه اظهار کرد:‌اشراف از روشهای هدایتی قرآن و بالاترین مرتبه ایمان است که بدانی خدا با توست؛ فراموش نکنید‌اشراف از کارهای خدایی است و اوست که بر همه امور‌اشراف دارد.
وی با تاکید بر اینکه در رویکرد و نگاه قرآنی، انسان رها نیست و همواره تحت‌اشراف، کنترل و نظارت است ،تصریح کرد :‌اشراف خداوند بر اساس حسن فعلی و فاعلی است و خداوند بر همه امور ما مشرف است.
نماینده ولی فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه‌اشراف در سازمان باید بر اساس خروجی و اثربخشی باشد، افزود:هدف اصلی‌اشراف را باید هدایت ببینیم ، زیرا‌اشراف با نشان دادن وضعیت، مقدمه‌ای برای تصمیمات درست است.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی تقویت روحیه، وظیفه‌شناسی ، هدایت و درست عمل کردن را از موضوعات و هدف گذاری‌های جدی‌اشراف دانست و تاکید کرد : ارتقای قدرت بازدارنده نظام و معتبر سازی آن در ذهن و فضای تصمیم دشمنان محصول اثربخشی‌اشراف بر وضعیت و ظرفیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های درست ناشی از آن است.
نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان پیرامون برخی الزامات در حوزه‌اشراف عنوان کرد: ‌اشراف باید خروجی موثر داشته باشد،‌اشراف گزارش عملکرد است و گزارش‌ها ضمن جامعیت و روزآمدی باید منجر به پیشرفت و تقویت سازمان شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: