kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۲۳۱
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸
پویا دادمرز که با تب بالای ۳۹ درجه و بیماری سخت موفق به کسب مدال نقره کشتی فرنگی امیدهای جهان شد، مدالش را به علی لندی نوجوان فداکار ایذه‌ای تقدیم کرد.
در پایان مسابقات کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان که 10 تا 12 آبان در بلگراد صربستان برگزار شد، تیم ملی کشورمان با یک مدال طلای امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم، 4 مدال نقره پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم، مهدی محسن نژاد در وزن 60 کیلوگرم، محمدجواد رضایی در وزن 67 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در وزن 77 کیلوگرم و 2 مدال برنز علیرضا نجاتی در وزن 63 کیلوگرم و ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم به عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کرد.
دادمرز که یکی از نقره‌های تیم ایران را به دست آورد، درحالی فینالیست این دوره از رقابت‌ها شد که از بدو ورود به صربستان با سرماخوردگی خیلی شدید که تب بالای 39 درجه و ضعف شدید را به همراه داشت، مواجه شد.این جوان 22 ساله ایذه‌ای، با تاکید بر اینکه علی لندی نوجوان 15 ساله که برای نجات جان دو خانم از آتش، جان خود را از دست داد، هم محلی اوست، مدال نقره جهانش را به این قهرمانِ بزرگ تقدیم کرد. او روز گذشته در مصاحبه‌ای گفت که طی یکی دو روز آینده برای دیدار با خانواده داغدار لندی، به خانه این نوجوان خواهد رفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: