kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۰۰۳
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با رئیس‌کمیسیون فرهنگی مجلس:
آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عباس آقاتهرانی رئیس‌کمیسیون فرهنگی مجلس از بعضی ناهنجاری‌های اجتماعی اظهار نگرانی کرد و گفت: اینکه ما قانونی را تصویب و ابلاغ کنیم اما نظارت بر اجرا نداشته باشیم موثر نیست بلکه باید با نظارت دقیق، در اجرای آن نیز سهیم باشیم.

 

قم- خبرنگار کیهان:

وی با اظهار نگرانی از وضعیت صدا و سیما افزود: آیا واقعا صدا و سیمای ما در طراز کشوری که انقلاب کرد و اسلامی است می‌باشد؟ بخشی از برنامه‌ها خلاف شرع است که باید جلوی آن گرفته شود.
این مرجع تقلید در ادامه با‌ اشاره به فرهنگ غنی اسلام افزود: دنیای امروز تشنه حقایق اسلام است. امام رضوان تعالی علیه با قیام خویش نگاه جهانیان را به اسلام جلب نمود و شاکله خاصی به دنیا معرفی نمود و آن شاکله تدین و اسلام است. دنیای امروز که از زر و زور و تزویر، که تنها سرمایه دشمنان اسلام است خسته شده، به دنبال حقیقت اسلام ناب محمدی است. امروز شما باید مسایل فرهنگی خارج از کشور را پیگیر باشید که آیا سازمان فرهنگ و ارتباطات توانسته است پیام فرهنگی انقلاب و ایران و اسلام را به جهان معرفی کند؟
آیت‌الله نوری‎‌همدانی در ادامه وضعیت فرهنگی در فضای مجازی را نگران‌کننده دانسته و افزود: همه با بسته شدن فضای مجازی مخالف هستیم، اما باید نسبت به کنترل ناهنجاری‌های آن حساس بود. متاسفانه دشمنان با استفاده از این فضا، جوانان و خانواده‌ها را مورد هدف قرار داده که در مقابل این نقشه دشمن باید اقدامات مناسبی انجام گیرد.
وی ایجاد شبهه در فضای مجازی نسبت به اسلام و انقلاب و شیعه را فراوان دانسته که نیازمند پاسخگویی است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: