kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۹۷۴
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
وزیر کشور:
وزیر کشور از ادامه اعمال محدودیت‌های کرونایی تا زمان رفع نگرانی‌ها درخصوص نگرانی وقوع پیک ششم کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، احمد وحیدی پس از پایان جلسه دیروز قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: موضوع این جلسه قرارگاه پیک ششم کرونا و نگرانی‌های موجود درباره آن بود. احتمال دارد بر تعداد شهرهای قرمز اضافه شود و بر همین اساس باید نسبت به وقوع پیک ششم حساس باشیم.
وحیدی ادامه داد: در مورد تقویت اجرای طرح شهید سلیمانی و همچنین مراقبت‌ها، غربالگری‌ها، تست‌های سریع و پی سی آر در راستای اجرای این طرح تاکید شد و مقرر شد این موارد توسعه پیدا کنند.
وی با اشاره به ارسال اکیپ‌های خاص برای شهرهای قرمز که به روند کنترل کرونا ویروس کمک کنند افزود: در شهرهای نارنجی این اکیپ‌ها ارسال خواهند شد تا کمک کنند که این شهرها به قرمز تبدیل نشوند.
وزیر کشور درخصوص تصمیم گیری درباره اعمال محدودیت‌ها گفت: در مورد اجرای محدودیت‌ها تغییری حاصل نشده است مگر پیشنهاداتی که به ستاد ملی مقابله با کرونا برده شود و در آنجا تصمیم‌گیری شود اما محدودیت‌ها تا رفع نگرانی در مورد وقوع پیک ششم همچنان ادامه دارد. همچنین لغو محدودیت‌های شبانه نیز باید در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی و تصمیم‌گیری شود.
وحیدی درخصوص موضوع ادامه فعالیت اصناف بعد از ساعت ۱۲ نیز گفت: هرچه که در قبل مصوبه بوده همچنان برقرار است و باید برابر ابلاغیات سابق عمل شود. اصناف باید برای زدن دو دُز واکسن خود اقدام کنند البته از ابتدای آبان اصناف با زدن یک دُز از واکسن، فعالیت خود را آغاز کردند و این موضوع نیز مورد کنترل و رصد قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در سه استان قزوین، کردستان و آذربایجان غربی طرح هوشمند محدودیت‌ها به صورت پایلوت اجرا شده و نتایج خوبی داشته البته باید سامانه‌های دیگری برای اتصال به این سامانه مشخص می‌شد که تصمیم گیری لازم انجام شد تا در مرحله بعد این طرح در سراسر کشور انجام شود.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید تصمیم‌گیری درباره محدودیت‌ها در ستاد ملی کرونا بررسی و تصویب شود گفت: برای بازگشایی مدارس برابر ابلاغیه‌های قبلی که آموزش و پرورش اعلام کرده عمل خواهد شد و قطعا رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و حفظ فاصله‌گذاری فیزیکی باید در دستور کار قرار گیرد و بازگشایی مدارس به صورت حضوری، آنلاین و ترکیبی انجام خواهد شد. البته در شهرهای قرمز مطابق وضعیت شهرهای قرمز عمل می‌شود.
وحیدی درخصوص انتصاب استانداران در سراسر کشور افزود: ما اعلام کرده‌ایم که از همه مشورت‌ها استفاده می‌کنیم و مشورت‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ اما این موضوع جزو اختیارات دولت است.

نام:
ایمیل:
* نظر: