kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
همزمان با عدم عرضه از سوی خودروسازان صورت گرفت
مشکلات خودروسازان در تکمیل خودروهای ناقص و تاخیر در عرضه خودرو به بازار عاملی شده تا بازار با کمبود خودروی صفر روبرو شود.

 


به گزارش تسنیم، بازار خودرو طی چند روز اخیر، شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی بوده است. به اعتقاد فروشندگان خودرو با وجود تمام صحبت‌ها مبنی بر افزایش عرضه خودرو در بازار این موضوع محقق نشده و کاهش عرضه خودروهای صفر عاملی شده تا قیمت‌ها در بازار روند افزایشی داشته باشند.
فعالان بازار، کمبود عرضه خودروی صفر در بازار را مهمترین عامل افزایش قیمت‌ها می‌دانند چرا که نرخ دلار این هفته نسبت به هفته گذشته شاهد جهش قیمتی نبود و سایر مولفه‌ها نیز تغییراتی بر بازار خودرو به وجود نیاورده‌اند. به نظر می‌رسد درحال حاضر مهمترین مقصر افزایش قیمت‌ها شرکت‌های خودروساز هستند چراکه مشکلات آنها در تکمیل خودروهای ناقص و تاخیر در عرضه خودرو عاملی شده تا بازار با کمبود خودروی صفر روبرو باشد.
دیروز، پراید 111 با رشد 2 میلیون تومانی با قیمت 156 تومان، تیبا2 با رشد یک میلیون تومانی با قیمت 163 میلیون تومان، تیبا صندوقدار با رشد یک میلیون تومانی با قیمت 151 میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای 174 میلیون تومان، کوئیک اتوماتیک پلاس 237 میلیون تومان، پراید 132 با رشد یک میلیون تومانی با قیمت 133 میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.
همچنین سمند ال‌ایکس با رشد 2 میلیون تومانی به قیمت 247 میلیون تومان، سمند ای‌اف‌سون با رشد 2 میلیون تومانی به قیمت 256 میلیون تومان و پژو 405 جی ال ایکس به رشدیک میلیون تومانی 235 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.
در بازار دیروز خودرو، پژو پارس نیز شاهد افزایش قیمت بود که به نحوی قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته 2 میلیون افزایش داشت و به 291 میلیون تومان رسید. علاوه براین پژو 206 تیپ 2 با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 250 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 با افزایش 1 میلیون تومانی با قیمت 293 میلیون تومان، پژو 206 صندوقدار با افزیش یک میلیون تومانی با قیمت 290 میلیون تومان، پژو 2008 با قیمت 952 میلیون تومان و دنا با رشد 2 میلیون تومانی با قیمت 331 میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: