kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۷۷۳
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳
رئیس‌مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به احتمال سوءاستفاده از اطلاعات ذخیره شده در بستر «گوگل درایو» هشدار داد.


سرهنگ علی‌محمد رجبی با اشاره به امکان ذخیره برخی اطلاعات نظیر فیلم، عکس، متن و... در فضای حافظه گوگل به خبرگزاری ایسنا گفت: ذخیره اطلاعات حساس مانند فیلم‌ها و تصاویر شخصی و همچنین اسناد بر روی گوگل‌درایو امکان دسترسی مجرمان را فراهم می‌کند.
رجبی ادامه داد: بسیاری از کاربران برای دسترسی آسان به اطلاعات حساس خود، این اطلاعات را در گوگل درایو بارگزاری می‌کنند و همین موضوع نیز ممکن است سبب شود تا افراد سودجو اقدام به سواستفاده از آن کنند.
وی با بیان اینکه انتخاب رمز عبور ضعیف امکان ورود سودجویان به گوگل درایو را افزایش می‌دهد، افزود: کاربران حتما باید تنظیمات گوگل خود را بررسی کنند چرا که ممکن است گاهی ناخواسته و بر اساس تنظیمات پیش‌فرض اطلاعات و تصاویر بر روی گوگل درایو ذخیره شود.
رئیس‌مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای اظهارداشت: افراد سودجو پس از دسترسی مجرمان به این اطلاعات، اقدام به اخاذی با سوءاستفاده از فرد قربانی خواهند کرد از این رو هشدار پلیس این است که کاربران حتما رمز عبوری قوی برای حساب گوگل خود انتخاب کرده، تایید دومرحله‌ای را فعال کنند و از بازگذاشتن حساب خود روی سیستم‌های مختلف پرهیز کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: