kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۷۷۱
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۲

 

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه شماره ۳ خود از هموطنان درخواست کرد؛ اگر علائمی شبیه به سرماخوردگی دارند هوشمندانه رفتار کرده، به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی مراجعه و حتما تست PCR بدهند.
به گزارش وبدا، در این اطلاعیه آمده است: «با شروع فصل سرما انتظار می‌رود سرما خوردگی و آنفولانزا هم در جامعه گسترش یابند. از آنجایی‌که علائم این بیماری‌ها بسیار شبیه به کرونا هست. مخصوصا در ارتباط با واریانت دلتا که واریانت غالب در کشور ما و دنیا می‌باشد و ابتلا به این واریانت با علائمی نظیر سر درد، آب ریزش بینی، سرفه و علائمی نظیر آن همراه می‌باشد. با داشتن چنین علائمی باید مشکوک به کرونا در نظر گرفته شوید و برای حصول اطمینان می‌توانید تست پی سی آر دهید. به یاد داشته باشیم بیماری کرونا یک بیماری با چندین علامت می‌باشد و از بین رفتن حس چشایی و بویایی تنها یکی از چند علائم بیماری است. روزانه تست صدها نفر از هموطنان علیرغم داشتن حس بویایی و چشایی مثبت اعلام می‌شود و حتی برخی از آنها به خاطر وخامت بیماری در بیمارستان بستری می‌شوند.
ویروس کرونا قدرت سرایت بالایی دارد و امکان دارد شما اولین فردی در خانواده باشید که به بیماری مبتلا می‌شوید و می‌توانید دیگر اعضای خانواده را مبتلا کنید. لطفا در صورت بروز هر گونه علائم سرماخوردگی قرنطینه شوید و یا به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه کنید.»

نام:
ایمیل:
* نظر: