kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۶۸۰
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
راه‌آهن:
معاون اجرایی شرکت حمل‌و نقل ریلی رجا با تاکید بر خرید بلیت قطارهای مسافری از مجاری معتبر، گفت: مردم مراقب کلاهبرداران باشند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا عصاری با بیان اینکه برخی افراد سودجو اقدام به خرید بلیت قطار از سایت‌های اینترنتی کرده و با دستکاری تصویر بلیت، آن را با قیمت‌های بسیار بیشتر به فروش می‌رسانند، گفت: هم‌وطنان توجه داشته باشند که بعد از خرید بلیت حضوری یا غیرحضوری از مراکز مجاز فروش بلیت رجا، پیامکی مبنی بر تأیید خرید و اطلاعات بلیت صادره به شماره تلفن همراه اعلامی ایشان ارسال می‌شود.
وی ادامه داد: از این رو در صورت عدم دریافت پیامک مربوطه حتما در فرآیند خرید مشکلی وجود دارد و لازم است بلافاصله موضوع را با همکاران رجا از طریق سامانه 1539 در میان بگذارند.
معاون اجرایی شرکت رجا با تأکید بر اینکه مسافران حتما باید بلیت‌های خود را از مجاری معتبر (وب‌سایت رجا، آژانس‌ها، سایت‌ها و وب سرویس‌های دارای مجوز و سامانه تلفنی 1539) خریداری کنند، افزود: اسامی تمامی مراکز حضوری و غیر حضوری معتبر در سایت رجا به نشانی www.raja.ir موجود است.
عصاری هشدار داد: در صورتی که مسافر یا خریدار بلیت موارد فوق را رعایت نکند، پیشگیری از تخلفات احتمالی بسیار سخت بوده و این شرکت مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
گفتنی است، یکی از شگردهای کلاهبرداری از مسافران قطار، ارائه بلیت تخفیف‌دار از سوی مراکز غیر معتبر است که از طریق فضای مجازی و سایت‌ها، اقدام به فریب مردم می‌کنند. چندی پیش در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فردي در یک سایت اینترنتی مشهور مبلغ 50 ميليون ريال بابت فروش بلیط قطار از وي كلاهبرداري کرده است، بررسي موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت و فرد کلاهبردار دستگیر شد.
شاكي در این سایت مشهور با آگهی فروش بلیت تخفیف‌دار مواجه شده كه جهت خريد با فروشنده تماس گرفته و وجه آن را واريز کرده و نه تنها بلیت را دريافت نكرده، بلکه فروشنده آگهی را حذف و از پاسخگويی به تماس وی امتناع کرده است.
بنابراین، ضروری است، مردم برای خرید بلیت حتی‌الامکان به دفاتر مجاز و معتبر و نمایندگان فروش مراجعه و از خرید اینترنتی در شبكه‌هاي اجتماعي، سایت‌های واسطه‌گر یا فاقد مجوز خودداری
کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: