kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۲۹۸
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات نوجوان ۱۲ ساله‌ای که به داخل شکاف بین دو ساختمان سقوط کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سید جلال ملکی گفت: شنبه شب یک مورد حادثه سقوط فرد به داخل درز انقطاع بین دو ساختمان در محله مشیریه تهران به سامانه  ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد. دو ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند. آتش نشانان طی سه دقیقه به محل رسیده و مشاهده می‌کنند که یک پسر نوجوان حدود ۱۲ -۱۳ ساله در درز انقطاع بین دو ساختمان که کمی بیش از حد استاندارد و شاید ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر است سقوط کرده است. این دو ساختمان مسکونی پنج طبقه و چهارطبقه، یک طبقه به ارتفاع کمی بیش از سه متر اختلاف سطح داشتند.
ملکی با بیان اینکه همکاران ما طبق نشانه‌ها و اطلاعاتی که بچه‌های دیگر دادند و تخمین‌های درستی که زدند موفق شدند محل قرار گرفتن این نوجوان را مشخص کنند، افزود: آنها از طبقه سوم با همکاری مالک واحد، بخشی از دیوار را شکافتند و خوشبختانه موفق شدند به گونه‌ای که هیچ آسیبی به او وارد نشود به نزدیکترین محل آن فرد برسند و در یک عملیات بسیار حساس نجاتش دهند.وی تاکید کرد: کوچکترین بی‌احتیاطی و اشتباهی می‌توانست آسیب‌های جبران‌ناپذیری به آن فرد وارد کند. خوشبختانه با تلاش همکاران این پسر با حداقل آسیب دیدگی خارج شد و به آغوش خانواده بازگشت و عملیات در ساعت ۵۰ دقیقه بامداد به پایان رسید.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهارداشت: قبلا هم چنین مواردی داشته ایم که به ویژه کودکان به داخل درز انقطاع ساختمان‌ها سقوط کرده بودند، زیرا در برخی موارد به ویژه قدیمی‌سازها فاصله زیادی بین دو ساختمان وجود دارد،اگر چنین چیزی وجود دارد و اکنون دیگر نمی‌شود اصلاحش کرد حتما روی قسمت درز که فاصله بین دوساختمان است با مصالح مناسب پر شود تا از افتادن افراد و حیوانات که خارج کردنشان بسیار مشکل است جلوگیری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: