kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۳۴۸
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
از مربی کاتالان تا نام‌هایی چون آندره آ پیرلو، یوآخیم لو و آنتونیو کونته در لیست لاپورتا
دوران حضور رونالد کومان در بارسلونا تمام شده ولی او تا قبل از «فیفا دِی»، روی نیمکت خواهد نشست. خوان لاپورتا مذاکره با مربی معروف کاتالان، برای جانشینی کومان را شروع کرده است.

اخراج رونالد کومان از بارسلونا حالا دیگر مسئله زمان است. دیرو یا زود این اتفاق رخ خواهد داد و دوران حضور این مرد هلندی روی نیمکت بارسا را باید تمام شده دانست. خوب یا بد، این تصمیمی است که از سوی خوان لاپورتا و هیئت‌مدیره او گرفته شده و شکاف بین کومان و مدیریت به گونه‌ای است که دیگر هیچ راه نجاتی برای آقای مربی وجود ندارد. تساوی دوشنبه شب گذشته برابر گرانادا کافی بود تا لاپورتا دیگر تردیدی برای قطع همکاری با کومان نداشته باشد.
ابقای موقت
مرد هلندی حداقل در بازی پنجشنبه شب مقابل کادیز روی نیمکت خواهد بود. بارسا اگر این بازی را ببرد، قطعا کومان در بازی یکشنبه مقابل لوانته هم روی نیمکت می‌نشیند. موفقیت در این بازی کومان را مربی بارسا برابر بنفیکا در لیگ قهرمانان نگاه خواهد داشت اما بعید است که پس از این بازی و حتی با وجود کسب سه برد متوالی، کومان پس از فیفا دِی هم مربی بارسلونا باشد. مگر معجزه‌ای رخ بدهد و لاپورتا و دیگر مسئولان بارسا به یک خوشبینی مضاف در مورد کومان برسند که او در بازی سه هفته بعد برابر اتلتیکو نیز عنوان مربی بارسا را داشته باشد.
چرا کومان اخراج نشد؟
در واقع کومان فعلا به کارش در بارسا ادامه می‌دهد چرا که گزینه مناسب و درستی در حال حاضر برای جانشینی او موجود نیست. مشکلات اقتصادی بارسا نیز مانع دیگری در راه برکناری اوست هرچند نسبت به سه ماه پیش، این معضل به حداقل رسیده است. لاپورتا چند ماه پیش در گفت وگو با کومان صراحتا به وی گفت که او مربی مورد نظرش نیست و اگر گزینه دیگری بود، در اخراج او درنگ نمی‌کرد. اخراج کومان اما برای بارسا 6 میلیون یورو هزینه خواهد داشت و پرداخت این مبلغ در ابتدای تابستان غیرممکن بود تا لاپورتا به ناچار حکم به ابقای کومان بدهد. لاپورتا برای جانشینی کومان به دنبال یک مربی موقت نیست، کسی که فصل را باری به هر جهت به اتمام برساند و تابستان 2022 یک مربی دیگر، پروژه‌ای جدید را شروع کند. رئیس‌به دنبال یک مربی با ایده‌های بزرگ است. کسی که با همین تیم جوان شده، کار را در دست بگیرد و یک پروژه درست و جاه طلبانه را شروع کند اما پیدا کردن این مربی هم کار ساده‌ای نیست.
گزینه‌های لاپورتا برای جانشینی کومان
بدون تردید پیدا کردن مربی جدید پس از گذشت دو ماه از فصل جدید، کار بسیار دشواری است. گزینه نخست خوان لاپورتا کسی نیست جز سرمربی کنونی تیم ملی بلژیک،»روبرتو مارتینز». مربی کاتالان متولد شهر «ییدا» کاتالونیا که چند سالی است هدایت بلژیک را برعهده‌دارد. بابی مارتینز اما تمایلی ندارد قبل از برگزاری دور نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا، نیمکت بلژیک را رها کند. رقابت‌هایی که کمتر از سه هفته دیگر در ایتالیا و با حضور بلژیک، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه شروع خواهد شد تا قهرمان دومین دوره این تورنمنت نیز مشخص شود.
به نظر می‌رسد لاپورتا مشکلی برای ابقای کومان تا قبل از فیفا دی نخواهد داشت و سپس مذاکرات با مارتینز را جدی پیش خواهد برد.
البته نام‌هایی چون آندره آ پیرلو، یوآخیم لوو و حتی آنتونیو کونته نیز در اطراف بارسلونا شنیده می‌شود و هرکدام، شانس‌هایی برای جانشینی کومان دارند.
بارسلونا از پنج بازی خود در فصل جاری تنها ۸ امتیاز کسب کرده و با تیم صدرنشین، ۵ امتیاز اختلاف دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: