kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۱۵۷
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸

 

آرژانتین، حریف سوم ایران در جام جهانی فوتسال
تیم ملی فوتسال آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی فوتسال و جدی‌ترین حریف تیم فوتسال ایران در جام جهانی لیتوانی است.
تیم ملی فوتسال ایران از ساعت ۲۱:۳۰ امشب در سومین بازی خود در جام جهانی با آرژانتین رو‌به‌رو می‌شود. تیم ملی فوتسال آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی فوتسال است. این تیم در دوره قبل و با حذف شدن تیم‌های بزرگی مثل برزیل و اسپانیا فرصت قدرت‌نمایی پیدا کرد و برای اولین بار جام قهرمانی فوتسال را بالای سر برد. میانگین سنی ۳۱.۹۳ برای این تیم نشان دهنده آن است که آلبی سلسلته ترکیب دوره قبل خود را تا حدودی حفظ کرده است. ماتیاس لوسویکس سرمربی آرژانتین با ۳۵ سال سن جوان‌ترین سرمربی جام جهانی است. این تیم که دو بازی ابتدایی خود در جام جهانی را با پیروزی مقابل آمریکا و صربستان پشت سر گذاشت پیش از حضور در جام جهانی ۹ بازی دوستانه در سال ۲۰۲۱ انجام داده است.این تیم با قهرمانی در رقابت‌های انتخابی آمریکای جنوبی (شکست ۳ بر یک برزیل در فینال) برای نهمین بار به جام‌جهانی صعود کرد.
گفتنی است دیروز در ادامه این رقابتها و در گروه دوم نیز ازبکستان در دیداری جذاب و نزدیک دو بر یک از سد مصر گذشت تا به عنوان تیم دوم گروه دوم روانه مرحله بعد شود تا با تیم دوم گروه ششم که احتمال دارد ایران باشد در مرحله یک هشتم نهایی روبه‌رو شود.
تمجید رسانه‌های اماراتی از شب درخشش قائدی
درخشش مهدی قایدی در لیگ امارات باعث شد تا الاهلی یک پیروزی ارزشمند را به دست آورد. روزنامه البیان امارات با تیتر «شب مهدی» درخشش این ستاره ایرانی را بازتاب داد.
به گزارش البیان، الاهلی در هفته چهارم لیگ برتر امارات (ادنوک) به مصاف الشارجه رفت.نیمه نخست بازی با پیروزی یک بر صفر الشارجه به پایان رسید. مهدی قایدی در نیمه دوم به جای احمد نوراللهی به میدان رفت و بلافاصله بعد از ورود به میدان توانست با یک حرکت زیبا دروازه حریف را باز کند و گل تساوی را به ثمر رساند.روزنامه البیان در ادامه نوشت: این دیدار شب مهدی قایدی بازیکن جدید الاهلی بود. او توانست دو گل به ثمر برساند و یک پاس گل هم بدهد تا بیشترین تاثیر را در بازگشت (ریمونتادا)الاهلی داشته باشد و این تیم پیروزی ارزشمند را در هفته چهارم به دست آورد.سایت UAE امارات هم با عکسی از شادی گل قائدی نوشت: کافی است که نام او را توئیت کرد.
دعوت انصاری فرد، محمدی و حاج صفی به تیم ملی
باشگاه یونانی از دعوت هر ۳ بازیکن تیم آ.ا.ک آتن یونان به تیم ملی فوتبال ایران برای بازی با امارات و کره جنوبی خبر داد.
تیم ملی فوتبال ایران در مهرماه ۱۴۰۰ در دو دیدار در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به میدان می‌رود. ابتدا در امارات برابر این تیم دو امتیازی قرار می‌گیرد و سپس در ورزشگاه آزادی میزبان کره جنوبی خواهد بود.کریم انصاری فرد، احسان حاج صفی و میلاد محمدی ۳ بازیکن ایرانی شاغل در لیگ فوتبال یونان که در آ.ا.ک آتن عضویت دارند برای دیدارهای پیش روی تیم ملی به تیم ملی دعوت شدند و دعوت نامه تیم ملی برای باشگاه یونانی ارسال شده است.از این جمع حاج صفی به دلیل مصدومیت در دو بازی قبلی تیم ملی حضور نداشت و این باعث شد تا اسکوچیچ ترکیب متفاوتی را در سمت چپ خط دفاعی تیم ملی استفاده کند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: