kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۹۱۱
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶

 

رئیس‌سازمان غذا و دارو تأکید کرد: خبرهای منتشر شده درباره پیش‌خرید واکسن از شرکت‌های داخلی تولیدکننده واکسن به هیچ عنوان صحت ندارد؛ پیش خرید حتی به شکل ریالی انجام نشده و این اخبار کذب، مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا شانه ساز درخصوص دلیل افزایش سرعت واردات واکسن و تزریق آن گفت: با دستور ویژه رئیس‌جمهور برای تامین واکسن، چندین جلسه کمیته واکسن در طول هفته توسط معاون اول رئیس‌جمهور برای تامین واکسن با حضور رئیس‌بانک مرکزی، وزارت خارجه، رئیس‌سازمان برنامه و بودجه و رئیس‌جمعیت هلال احمر با بخش‌هایی که می‌توانند امر واردات و واکسیناسیون را تسهیل کنند، تشکیل و موجب شد تا واردات واکسن تسهیل و سرعت پیدا کند.
شانه ساز خاطرنشان کرد: در این جلسات رفع موانع موجود در واردات واکسن پیگیری می‌شود و از مهم‌ترین دلایل سرعت گرفتن واکسیناسیون و واردات رفع موانع در این جلسات است.
وی با اشاره به سرعت گرفتن مراحل تولید واکسن شرکت‌های داخلی اظهارداشت: تولیدکنندگان داخلی نیز با اخذ مجوزهای لازم به جرگه تولید می‌پیوندند که نویدبخش روزهای امیدوارکننده‌ای برای مهار انتشار کرونا با واکسن‌های تولید داخل است.
رئیس‌سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت از ابتدا برای تامین واکسن در هر دو محور واردات و تولید ورود کرده بود و هیچ فرصتی را برای تامین هر چه سریعتر واکسن از دست نداده است.
شانه ساز همچنین با تکذیب خبرهای بی‌اساس مبنی بر پیش فروش واکسن‌های داخلی و تغییر سیاست‌های وزارت بهداشت، بیان داشت: خبرهای منتشر شده در مورد پیش‌خرید واکسن از شرکت‌های داخلی تولیدکننده واکسن به هیچ عنوان صحت ندارد، پیش خرید حتی به شکل ریالی انجام نشده و این اخبار کذب، مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر: