kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۷۱۹
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹

 

فروش امتیاز در لیگ یک منعی ندارد
در حالی که بر اساس مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال انتقال امتیاز در لیگ برتر ممنوع است تیم‌های دسته اولی می‌توانند امتیاز خود را انتقال دهند.
به تازگی باشگاه بادران امتیاز حضور در لیگ یک را به تیم شمس آذر قزوین انتقال داده و تیم خوشه طلایی هم در تلاش برای واگذاری امتیاز است. از سویی گفته می‌شود استقلال خوزستان هم تمایلی به ادامه حضور درلیگ یک ندارد و می‌کوشد امتیاز خود را به یکی از تیم‌های خواهان انتقال دهد، هر چند هیات فوتبال استان خوزستان اعلام کرده با واگذاری امتیاز این تیم به خارج از استان مخالفت خواهد کرد. فریبرز محمود زاده، مسئول برگزاری بازی‌های دسته اولی درخصوص جابجایی امتیاز‌ها در لیگ یک می‌گوید: در لیگ یک محدودیت‌های انتقال امتیاز را مثل لیگ برتر نداریم و اگر باشگاهی می‌خواهد امتیازش را انتقال بدهد، باید پس از انجام تاییدیه‌های لازم از مبادی ذی ربط این کار را انجام بدهد. در مورد بادران تهران هم باید بگویم تا این لحظه هیچ مکاتبه رسمی نه از سوی تیم بادران و نه از استان قزوین به سازمان لیگ ارسال نشده و تا این لحظه که من با شما صحبت می‌کنم بادران تهران از نظر سازمان لیگ همچنان در لیگ یک حضور دارد.
قرار است فصل جدید بازی‌های دسته اول از 19 مهر با حضور 18 تیم آغاز شود. تیم‌ها برای اینکه حضور خود را در فصل جدید بازی‌ها قطعی کنند تا 10 مهر باید دست کم نام 14 بازیکن خود را در سازمان لیگ ثبت کنند. در غیر اینصورت از حضور آنها در فصل جدید بازی‌ها خودداری خواهد شد. هم چنین شهرداری همدان – مس شهر بابک و ویستا توربین سه تیم تازه وارد از لیگ 2 به لیگ یک هستند.
ایران- صربستان؛ نخستین گام در جام جهانی فوتسال
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: بازی با صربستان نحوه صعود ما از گروه را مشخص می‌کند.
تیم فوتسال صربستان که امروز در اولین بازی خود در جام جهانی به مصاف ایران می‌رود، از تیم‌های قدرتمند قاره اروپا نیست و یک تیم درجه دو محسوب می‌شود.
محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در آستانه بازی با صربستان گفت: خدا را شکر تیم روز به روز بهتر با شرایط آب و هوایی لیتوانی به روز شده و بازیکنان رفته رفته آماده می‌شوند.
او با اشاره با بازی با صربستان تاکید کرد: باید تمام تلاش‌مان را در این بازی بکنیم. بازی اول در هر تورنمنتی سخت است اما جدا از این عامل این دیدار برای نحوه صعود ما بسیار تعیین‌کننده است و این مورد را بین بازیکنان جا‌انداختیم.سرمربی تیم ملی فوتسال ایران ادامه داد: فیلم بازی‌های اخیر صربستان را دیدیم. همه چیز را چک کردیم و به شناخت کامل از این تیم رسیدیم.
ناظم الشریعه با بیان این‌که در جام جهانی همه چیز متفاوت است گفت: دوره قبل کسی تصور نمی‌کرد ما برزیل را حذف کنیم و در این دوره نیز به یک تاریخ‌‌سازی دیگر فکر می‌کنیم.وی در پایان تاکید کرد: باید به فوتسال ایران به‌اندازه نام و مقامش رسیدگی شود. در فدراسیون کارهایی شروع شده و من هم توقع دارم که سریع‌تر انجام شود. شخصیت فوتسال باید به جایگاه واقعی خودش برگردد. بحث این هست که مردم خیلی فوتسال را دوست دارند و باید به این دوست داشتن احترام گذاشت.
درگذشت پیشکسوت قدیمی استقلال
شاهرخ مطیعی پیشکسوت قدیمی استقلال دعوت حق را لبیک گفت.
شاگرد جکیچ و‌هافبک طراح و خوش استیل استقلال شاهرخ مطیعی امروز دارفانی را وداع گفت. مطیعی که سابقه حضور در استقلال قبل و بعد از انقلاب را داشت و در پست‌هافبک برای استقلال بازی می‌کرد در فصل
56-55 به همراه حمید ملک احمدی و ایرج دانایی فر به استقلال آمد و شاگرد ولادیمیر جکیچی شد که تازه سرمربی استقلال شده بود.مطیعی بعد از انقلاب هم در استقلال حضور داشت و برای این تیم در خط‌هافبک بازی می‌کرد.
سرویس ورزشی روزنامه کیهان درگذشت این پیشکسوت فوتبالی را به جامعه فوتبال و خانواده گرامی‌اش تسلیت عرض می‌نماید.

نام:
ایمیل:
* نظر: