kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۳۴۸
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳مردی در ویتنام به جرم نقض قوانین کرونایی و در نتیجه انتقال ویروس کرونا به چندین نفر به پنج سال حبس محکوم شد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، بنابر گزارش رسانه‌های محلی ویتنام، مردی ۲۸ ساله به نام «لو وان تری» در یک محاکمه یک روزه در دادگاه مردمی استان جنوبی «کامائو» به جرم «انتشار بیماری‌های عفونی خطرناک» محکوم شد.
ویتنام یکی از معدود کشورهایی است که از زمان آغاز پاندمی کووید توانسته بود با انجام آزمایش‌های جمعی هدفمند، ردیابی تماس‌های افراد و ایجاد محدودیت‌های سختگیرانه مرزی، شیوع ویروس کووید ۱۹ را در داخل مرزهای خود کنترل کند با این حال گسترش مجدد بیماری از اواخر آوریل سال جاری میلادی در این کشور، باعث کم اثر شدن این تدابیر پیشگیرانه شده است. این مرد با بازگشتن از شهر «هوشی مین» به شهر «کامائو»، قوانین قرنطینه ۲۱ روزه این شهر را نقض کرده بود.
گزارشات حاکیست، این مرد باعث ابتلای هشت نفر به کووید ۱۹ در این کشور شده که یکی از آنها پس از گذراندن یک ماه پروسه درمان، جان باخته است. این کشور دو نفر دیگر را نیز با همین اتهامات مشابه به حبس تعلیقی ۱۸ ماهه و دو ساله محکوم کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: