kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۱۶۱
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲
بازیگر پیشکسوت نسبت به برخی از زوایای پیدا و پنهان جریان‌های ضدفرهنگی در عرصه فرهنگ و هنر هشدار داد.

 


جهانگیر الماسی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر، با‌ اشاره به کم‌توجهی به تولید محتوای فرهنگی مناسب و عدم جریان‌سازی در مقابل حملات دشمن در فضای مجازی اظهار داشت: من طی ۴۰ سال فعالیت هنری و فرهنگی متوجه شدم که ما برخلاف نیروهای جبهه مخالف کمتر در استفاده از ابزارها استفاده می‌کنیم در حالی که فعالیت در جبهه حق باید دقیق و با توجه به اهداف و مقاصد متعالی ما باشد.
عضو پیوسته فرهنگستان هنر گفت: تمام تلاش شبکه‌ها و رسانه‌های فارسی‌زبان مقیم خارج این است که مردم ما را به جان هم بیندازند.
کارگردان فیلم سینمایی «رنج و سرمستی» افزود: امروز فضای مجازی در درون کشور ما متولی ندارد. الماسی در ادامه تأکید کرد: ۲۰ سال پیش در رابطه با تئوری مقابله صحبت کردم. آن زمان می‌شد با کمک جریان‌های دانشجویی ریشه این جریان فاسد فرهنگی را سوزاند، چرا که ریشه این فساد به تعبیری عمودی و سرراست بود. اما امروز دیگر این ریشه نه عمودی بلکه افشان است و نمی‌توان به سادگی آن را از بین برد و سوزاند. امروز ابعاد مختلف چالش‌های فرهنگی درهم‌تنیده و در پیوند باهم هستند. نمی‌توان روی یک موضوع به تنهایی تمرکز کرد و فساد را از بین برد. مثلا در حوزه زنان نمی‌شود فقط با تمرکز روی حجاب مسائل را رفع و رجوع کرد، بلکه باید به‌دنبال منشأ بدحجابی و بی‌حجابی بود.
بازیگر پرکار دهه ۶۰ و ۷۰ سینما و تلویزیون کشور با‌ اشاره به یکی از تولیدات شبکه نمایش خانگی اظهار داشت: کسی نیست که بگوید بازی «مافیا» چه دردی از جوان ما درمان می‌کند؟ با این برنامه دارند به ظواهر و چهره و قیافه اصالت می‌بخشند. آیا این مافیا برای امروز و دیروز است؟ نه، از ده‌ها سال پیش و از پشت‌صحنه تئاتر آغاز شده است. برخی بازیگران تئاتر بعد از اتمام کار سر صحنه می‌ماندند و ساعت‌ها مافیا بازی می‌کردند. این بازی همه‌اش کلاهبرداری و دروغ و کلک و نیرنگ است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: