kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۹۹۹
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
با حضور تماشاگران در سالن مسابقات در حین برگزاری بازی‌های المپیک توکیو موافقت شد.

جلسه پنج جانبه‌ای میان کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو، دولت ژاپن، دولت مترو پلیتن توکیو، کمیته بین‌المللی المپیک و پارالمپیک برگزار و در مورد حضور تماشاگران در سالن مسابقات تصمیم‌گیری شد.بر اساس نتیجه این جلسه، در سالن‌های مسابقه حداکثر ۱۰ هزار تماشاگر می‌توانند حضور داشته باشند اما به شرطی که از ۵۰ درصد ظرفیت سالن بیشتر نباشند.
همچنین مسابقاتی که در روز ۲۳ جولای (اول مرداد )برگزار می‌شود نیز بدون تماشاگر خواهد بود. ممنوعیت حضور تماشاگران خارجی هم به قوت خود باقی است. یوشیهیده سوگا نخست‌وزیر ژاپن پس از این نشست اعلام کرد: اگر وضعیت شیوع کرونا در ژاپن بدتر شود مجبور به اعلام وضعیت اضطراری می‌شویم و المپیک بدون تماشاگر خواهد بود.
همزمان با انتشار این خبر، کمیته المپیک هند با ارسال نامه‌ای به کمیته برگزاری بازی‌های توکیو، از اعمال محدودیت‌های شدید مقابله با ویروس کرونا برابر ورزشکاران خود و سایر کشورها با هدف جلوگیری از گسترش بیماری شکایت کرد. به گفته رسانه‌های محلی این‌ محدودیت‌ها ناعادلانه و تبعیض‌آمیز بوده است.
بر اساس کمیته المپیک هند همه ورزشکاران این کشور واکسینه شده و تست PCR را هر روز به مدت یک هفته قبل از سفر به توکیو انجام می‌دهند. بر اساس گزارش مطبوعات هند، کمیته المپیک این کشور اعلام کرده ممنوعیت تعامل با افراد دیگر به مدت ۳ روز پس از ورود به ژاپن بسیار ناعادلانه است.

نام:
ایمیل:
* نظر: