kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۸۸۳
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹
در حالی که شرکت‌های هواپیمایی به‌طور هماهنگ اقدام به افزایش حدود ۴۰ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی کرده‌اند سخنگوی سازمان هواپیمایی از برخورد با ایرلاین‌های متخلف خبر داد.

 


محمدحسن ذیبخش با اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش قیمت بلیت کاملاً مخالف است و ایرلاین‌ها باید قیمت‌ها را به نرخ‌های قبلی بازگردانند.
وی ادامه داد: در صورت ضرورت افزایش قیمت، حتماً باید در شورای ‌عالی هواپیمایی مطرح شود و با نظر وزیر راه و شهرسازی در این‌باره تصمیم‌گیری صورت بگیرد. ذیبخش افزود: در زمان حاضر هیچ‌کدام از این مراحل طی نشده است و شرکت‌های هواپیمایی بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: سازمان هواپیمایی حتماً برخورد لازم را با ایرلاین‌های متخلف خواهد داشت.
به گزارش تسنیم، طی روزهای اخیر شرکت‌های هواپیمایی در اقدامی هماهنگ اقدام به افزایش حدود 40 درصدی قیمت پروازهای داخلی کرده‌اند. مشخص نیست دلیل این اقدام غیرقانونی ایرلاین‌ها آن‌هم همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری چه بوده است، برخی فعالان بازار حمل‌ونقل هوایی کشور می‌گویند سود شرکت‌های هواپیمایی داخلی حدود 50 درصد است، حال با این وضعیت به‌نظر می‌رسد آنالیز قیمت ارائه ‌شده از سوی ایرلاین‌ها مورد بررسی قرار گیرد.
گفتنی است با گرانی‌40 درصدی قیمت بلیت هواپیما تقریبا نرخ بسیاری از پروازهای داخلی به بالای یک میلیون تومان می‌رسد که پرداخت این رقم نجومی فقط برای بخش اندکی از اقشار جامعه ممکن است‌.

نام:
ایمیل:
* نظر: