kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۷۹۹
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵

 


رئیس اتحادیه پارچه‌فروشان تهران گفت: اصناف شرایط بحرانی و سختی را طی دو سال اخیر گذرانده‌اند و توان پرداخت مالیات را ندارند؛ چه برسد به اینکه با ضرایب بالایی نیز محاسبه
گردد.
محمدحسین آشتیانی افزود: سازمان امور مالیاتی برای تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی، زمان بیشتری- حداقل تا شهریورماه- به اصناف بدهد تا ضمن جلوگیری از تجمع افراد با خیال راحت‌تری آن را انجام دهند. وی در ادامه در رابطه با تبصره ماده 100 مالیات‌های مستقیم بیان داشت: از آنجایی که سازمان مالیاتی، تبصره ماده 100 را به اتحادیه‌های صنفی ابلاغ کرده به تمام اعضای زیرمجموعه خود به طرق مختلف، چه از طریق پیامک و یا در فضای مجازی اطلاع‌رسانی کامل انجام شده و درصدی از اعضا نیز تا حدودی این قانون را تا به امروز انجام داده‌اند.
آشتیانی با اشاره به صدمات غیرقابل جبرانی که ویروس کرونا و تعطیلی‌های آن بر بدنه کسب و کار و اصناف وارد آورد گفت: شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی‌های پی‌درپی واحدهای صنفی، موجب شد بیش از 30 درصد واحدهای اجاره‌ای در این صنف تعطیل و صاحبان آن پروانه‌های خود را باطل کنند، چرا که توان پرداخت هزینه‌های جاری را نداشتند خصوصاً کسبه بازار و پاساژهای مولوی خالی از مشتری شد. وی افزود: دولت در ابتدای بحران ویروس کرونا، وعده‌های زیادی از جمله واگذاری وام‌های 12 میلیون تومانی با درصد سود مشخصی داد که نه تنها پرداخت نشد؛ بلکه مقدار و شرایط آن برای واحدهای صنفی پارچه‌فروشان کفایت هزینه‌های معمولی حامل‌های انرژی را هم نمی‌کند. اجاره بهای بالای مغازه‌ها کمر این صنوف را شکست، 12 میلیون به چه کار می‌آمد که آن را هم نداد.

نام:
ایمیل:
* نظر: