kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۷۷۵
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱

 


فدراسیون جهانی فوتبال در شرایطی اقدام به اعلام رنکینگ کشورها کرده که پیش از این قرار بود این رنکینگ مردادماه اعلام شود اما ظاهرا فشار چند کشور این تصمیم را تغییر داده است.
فدراسیون جهانی فوتبال در تاریخ ۲۷ می‌میلادی (۶ خردادماه) اعلام کرد با توجه به اینکه دیداری برگزار نشده است و برنامه بازی‌ها نیز مشخص است رده‌بندی جدید را تا دوازدهم آگوست میلادی (۲۱ مردادماه) اعلام نمی‌کند. بنابراین تیم‌های راه یافته به دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر انتظار داشتند قرعه کشی این بازی‌ها بر اساس جایگاه آنها در رده‌بندی مربوط به ماه می‌میلادی انجام شود که طبق آن تیم‌های ایران و ژاپن به عنوان صدرنشین‌های دو گروه در مرحله نهایی بودند.
همچنین استرالیا و کره جنوبی نیز در سید B حضور داشتند و عربستان سعودی و عراق نیز در سید C حضور داشتند. امارات و چین نیز در گلدان چهارم قرار گرفتند و عمان به همراه سوریه در سید E و ویتنام و لبنان در گلدان F قرار بگیرند. این موضوع سبب می‌شد تا احتمال قرار گرفتن تیم‌های عربستان و امارات که خواهان میزبانی بازی‌ها نیز هستند در یک گروه وجود داشته باشد. دو تیمی که حق پخش تلویزیونی را از طریق شبکه‌های ملی خود از AFC نیز خریداری کرده‌اند و خواهان میزبانی مسابقات مرحله سوم مقدماتی نیز هستند. جابجایی سید بندی بازی‌ها در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا به دو تیم امارات و عربستان کمک کرد تا با خیال راحت پروژه مربوط به متمرکز شدن این دیدارها در کشورهای خود را دنبال کنند چرا که دو تیم قطعاً با همدیگر بازی ندارند و بدون دردسر می‌توانند این بازی‌ها را میزبانی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: