kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۷۱۸
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴

 


وزیر نیرو خبر داد: هنوز اوج بار مصرف را پشت سر نگذاشته‌ایم، ولی دیروز با مصرف ۶۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات نسبت به تیر گذشته که کمتر از
۵۹ هزار مگاوات بود از گرمای زودرس و اوج مصرف باخبر شدیم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا اردکانیان اظهار کرد: همه توش و توان صنعت برق به ویژه در این ایام به کار گرفته شده است که همه واحد‌های تحت تعمیر حتی دو هفته زودتر از روال هرسال به مدار بیایند.
وی گفت: ما در نظر داریم جابجایی مصرف بار در واحد‌های صنعتی بزرگ صورت بگیرد و من حتی از برخی صنایع خبر دارم که در اوج همکاری تصمیم گرفته‌اند تعطیلات تابستانه خود را که معمولا در شهریور است به تیر منتقل کنند.
این مسئول ادامه داد: بعضی مکان‌ها حتی شیفت‌ها را تغییر داده‌اند و من اینجا از همه خانواده‌های کارگران که همراهی کرده‌اند سپاسگزاری می‌کنم.
اردکانیان افزود: نیرو‌های مسئول به ویژه نیرو‌های انتظامی هم همراهی خوبی داشتند و در جهت شناسایی دستگاه‌های غیر مجاز تولید رمز ارز‌ گام‌های مؤثری برداشتند. وی یادآور شد: در همین روز‌های گذشته هزاران دستگاه تولید رمز ارز که در سراسر کشور فعال بوده‌اند شناسایی و ضبط شده‌اند و مراجع قانونی با آن‌ها برخورد خواهد کرد.
وزیر نیرو در خصوص خاموشی‌ها توضیح داد: ما در عین اینکه خاموشی‌های احتمالی را اعلام می‌کنیم، اما نقطه اتکای ما خود مردم هستند که اگر خاموشی رخ داد مردم بدانند هر خاموشی در دوره زمانی اعلام شده است.
اردکانیان بیان کرد: خوشبختانه با همکاری مردم به ویژه در مصرف دستگاه‌های سرمایشی و رساندن برودت آن به حد آسایش که 25 و 24 درجه است مشکلی نخواهیم داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: