kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۵۸۲
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱

 


معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس ‌سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال جاری حدود ۴۰ هزار هکتار از اراضی ملی و سایر عرصه‌های غیر ملی زیر کشت زراعت چوب قرار می‌گیرد.
مسعود افزود: طی ۲ سال گذشته بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی و عرصه‌های دیگر سطح کشور زیر کشت زراعت چوب
رفت.
وی ادامه داد: در همین راستا پیش‌بینی کشت نهال در صنعت زراعت چوب و همچنین ارائه تسهیلات به‌اشخاصی که در زمین‌های دیم کم بازده به کاشت نهال می‌پردازند نیز انجام شده است.
معاون وزیر و رئیس‌سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: خرید تضمینی صنایع چوب از نهال کاران و فعالان زراعت چوب نیز از دیگر برنامه‌های تشویقی برای کاشت چوب و احیای دوباره آن در سطح کشور است.
منصور اضافه کرد: همچنین افرادی که در اراضی ملی با شرط تامین آب اقدام به کشت نهال و زراعت آن کنند تسهیلات ویژه اختصاص پیدا
می‌کند.
وی درخصوص پارک جنگلی استاد هه‌ژار مهاباد نیز گفت: این پارک یکی از پر جاذبه‌ترین پارک‌های جنگلی کشور در آینده شده و با اهدای منابع مالی طی سال‌های آتی به‌یک تفرجگاه کاملی برای مردم این شهر و سراسر کشور تبدیل خواهد شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس ‌سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفری یک روزه به مهاباد ضمن کلنگ زنی ساختمان مدیریت و حفاظت پارک جنگلی استاد هه‌ژار این شهرستان از عملیات اجرایی این طرح از نزدیک بازدید کرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: