kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۵۲۲
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مهلت مرحله پنجم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، ساعت 12 امشب به پایان می‌رسد.

محمود محمودزاده در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره ثبت‌نام برای مسکن ملی اظهار کرد: مرحله پنجم ثبت‌نام طرح اقدام ملی که به مدت یک هفته تعیین شده بود و از روز ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ آغاز شده ساعت ۲۴ امروز؛ ۲۶ خردادماه به پایان می‌رسد. ضمن اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار متقاضی اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.
وی افزود: در این مرحله با تامین زمین، ظرفیت‌های جدیدی  در بسیاری از شهرها اضافه شد. به طور کلی در ۲۴۵ شهر ظرفیت ایجاد کردیم که حدود ۱۲۰ هزار واحد فقط در این مرحله افزوده شده است. همچنین مسکن ملی در برخی شهرها که تقاضای پایینی در مراحل قبل داشت در مرحله پنجم مجددا به فراخوان گذاشته شدند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره افتتاح واحدهای اقدام ملی مسکن گفت: تا پایان تیرماه حدود ۳۵ هزار واحد به بهره‌برداری می‌رسد. هم اکنون منتظر اعلام زمان دقیق افتتاح هستیم. با توجه به ترافیک کاری و این مسئله که فقط پنجشنبه‌ها به بحث افتتاحات اختصاص دارد درخصوص زمان بهره‌برداری دچار محدودیت‌هایی شدیم. البته تعداد واحدهایی که تکمیل می‌شود به طور دائم در حال افزایش است و تا پایان تیرماه از ۳۵ هزار واحد فراتر خواهد رفت.
گفتنی است، مرحله پنجم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در ۲۴۵ شهر از استان‌های کشور (بجز شهرهای استان‌های کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی) از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.   متقاضیان برای نام‌نویسی به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir مراجعه کنند. متاهل یا زن خودسرپرست به شرط داشتن ۳۵ سال سن، عدم استفاده از زمین یا مسکن دولتی از ابتدای انقلاب تاکنون، عدم مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد و سابقه سکونت پنج ساله در شهر یا شهرهای نزدیک محل تقاضا از جمله شروط ثبت‌نام است.
متقاضیان ساکن در کلان‌شهر تهران در این مرحله می‌توانند علاوه‌بر شهرهای جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی، در شهرهای نصیرشهر، صفادشت و رباط‌کریم و قرچک نیز ثبت‌نام کنند. متقاضیان ساکن در شهرهای بهارستان، قدس و ملارد می‌توانند در نصیرشهر و  رباط کریم و متقاضیان ساکن در شهرری نیز می‌توانند در شهر قرچک ثبت‌نام کنند. محل تامین زمین متقاضیان ساکن در مینوشهر استان خوزستان، خرمشهر تعیین شده است.
یادآور می‌شود پروژه مسکن ملی از طریق آورده متقاضیان و ۱۵۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان بوده است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین محاسبات که اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده به سه میلیون و 700 هزار تومان در هر متر مربع رسیده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: