kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۵۱۶
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵همدان- خبرنگار کیهان:
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان از تدوین سند شورای قرآنی و فرهنگی استان خبر داد.
آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در شورای اقامه نماز همدان افزود: توسعه فرهنگ اقامه نماز در ادارات می‌تواند نقش موثری در پیشبرد اهداف آن دستگاه داشته باشد.
وی با تاکید براینکه هرجا مدیران دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها، به فرهنگ نماز توجه کردند به همان میزان در انجام وظایف متعهدتر هستند عنوان کرد: به زودی سند اقامه نماز استان جهت اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان یادآور شد: برخی از شهرک‌ها و محله‌های جدید نیاز به مسجد دارند لذا شورای نماز باید این محله‌ها را شناسایی و در شورا اقامه نماز به این مسائل رسیدگی کند.
در ادامه استاندار همدان با بیان اینکه استان همدان در زمینه اقامه نماز، در سطح اداری و عمومی رتبه کشوری دارد اظهار داشت: توافقنامه‌ای بین وزارت کشور و ستاد اقامه نماز کشور در راستای فرهنگ نماز منعقد شده است.
سعید شاهرخی افزود: تدوین سند جامع اقامه نماز استان بعد از مطرح شدن در شورای اقامه نماز و تصویب آن به تمام واحدها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.
وی با بیان اینکه در استان توجه ویژه‌ای به فرهنگ نماز و اقامه آن در مساجد می‌شود خاطرنشان کرد: باید از مساجد در تقویت و پشتیبانی از فرهنگ و اقامه نماز حمایت جدی کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: