kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۴۰۵
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵


جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف کلاهبرداری سه هزار و 600 میلیارد ریالی توسط چهار موسس یک شرکت صوری در تهران خبر داد.
سردار حمید هداوند به پایگاه خبری پلیس، گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ پس از انجام اقدامات تخصصی، موفق به کشف چهار فقره تسهیلات بانکی شدند. طی بررسی‌های اولیه مشخص شد، چهار موسس شرکت وارداتی، با ثبت شرکت و ارائه اساس‌نامه شرکت به بانک‌ها با ادعای وارد کردن کالاهای ضروری، 12 میلیون یورو به قیمت ارز دولتی از بانک‌های خصوصی و دولتی دریافت کرده‌اند.
هداوند با بیان اینکه متهمان تا کنون هیچ اسنادی مبنی بر وارد کردن کالاهای مورد نظر ارائه نداده‌اند، ادامه داد: طی استعلامات به عمل آمده، سامانه گمرک بیانگر استفاده از ارزهای تخصیصی در واردات نبوده و در سامانه بانک مرکزی نیز رفع تعهد ارزی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه در تکمیل تحقیقات پلیسی مشخص شد متهمان ارزهای دولتی را به نرخ آزاد فروخته‌اند، افزود: با اشراف اطلاعاتی پلیس تهران مخفیگاه متهمان در مناطق مختلف تهران شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی در عملیات‌های مستقل و هماهنگ هر چهار متهم دستگیر شدند. جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهارداشت: برابر اعلام کارشناسان، ارزش ارزهایی که متهمان به منظور استفاده در واردات کالا دریافت کرده و مرتکب کلاهبرداری شده‌اند، به نرخ روز سه هزار و 600 میلیارد ریال برآورد شده است. هداوند با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی گفت: پلیس با تلاش شبانه‌روزی و اشراف اطلاعاتی، اجازه بی‌نظمی و ایجاد اخلال در امنیت اقتصادی را نخواهد داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: