kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۴۰۳
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
مرگ و میر کرونایی در تهران 17/5 درصد کاهش یافت

 

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت آخرین آمار مربوط به کرونا در کشور را اعلام کرد.
به گزارش وبدا، در اطلاعیه این مرکز آمده است: «از 23 تا ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۷۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۴۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۹ هزار و ۴۳۲ نفر رسید.
متاسفانه در طول این مدت، ۱۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۲ هزار و ۲۱۷ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۶۶۶ هزار و ۶۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
سه هزار و ۴۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۲۱ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۵۳۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۷ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
تا کنون چهار میلیون و ۳۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۸۵۱ هزار و ۲۰۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۶۵۲ دُز رسید.»
مرگ و میر کرونایی در تهران
۱۷.۵ درصد کاهش یافت
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اعلام کرد: مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران نسبت به چند هفته قبل حدود ۱۷.۵ درصد کاهش یافت.
علیرضا زالی دیروز در حاشیه مراسم آغاز طرح رزمایش کمک‌های مومنانه در دهه کرامت ویژه اقشار آسیب پذیر در دوران کرونا در جمع خبرنگاران افزود: این کاهش در سایر شاخص‌های از جمله تعداد بیماران در مراکز درمانی و مراجعان به بیمارستان‌ها هم مشاهده می‌شود.
زالی ادامه داد: در حال حاضر تعداد ترخیص شدگان بیماران کرونایی در مجموع بیمارستان‌های تخصیص یافته به کرونای استان تهران نسبت به ورودی جدید شتاب بیشتری گرفته و تراز مثبت شده است.
وی بیان داشت: در حال حاضر تعداد مراجعان سرپایی در تهران بین پنج هزار تا هفت هزار نفر در نوسان است.
تهران کماکان وضعیت شکننده و ناپایدار دارد
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: به دلیل پیچیدگی رخدادهای اجتماعی در تهران و همچنین عواملی مانند رفت و آمدها، حمل‌ونقل عمومی و ازدحام و تغییر در الگوی حضور مردم در سطح شهر و با توجه به گرمای هوا، کماکان تهران وضعیتی شکننده و ناپایدار در روند بیماری کرونا دارد.
زالی یادآور شد: با توجه به اینکه برخی استان‌ها به خصوص استان‌هایی مانند هرمزگان و سیستان و بلوچستان دارای وضعیت قرمز هستند، این نگرانی برای کلان شهرهایی مانند تهران وجود دارد که با گونه‌های جدید بیماری مواجه شوند. وی افزود: آمار بیماری کرونا در هفته‌های اخیر در استان تهران روبه کاهش است. در حال حاضر مجموع بیماران بستری در این استان نسبت به هفته‌های قبل کاهش را نشان می‌دهد.
زالی با یادآوری اینکه حدود پنج هزار و ۹۰۰ بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان‌های تهران بستری هستند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۵ بیمار جدید به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۱۰۱ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: