kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۳۸۵
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
ایران- عراق؛ مردم منتظر صعود مقتدرانه ملی‌پوشان فوتبال هستند
تیم ملی فوتبال کشورمان امشب در آخرین مسابقه از مرحله اول گروهی مقدماتی جام جهانی در دیداری حساس و سرنوشت ساز به مصاف تیم عراق می‌رود.

 

سرویس ورزشی-

تیم ملی فوتبال ایران در حساس‌ترین مسابقه مرحله اول گروهی امشب از ساعت 21به مصاف تیم عراق می‌رود. تقابل دو تیم همواره حساس و مهم بوده ولی شرایط جدول گروه نیز این اهمیت و حساسیت را چندبرابر کرده است. عراق با یک مساوی صدرنشین گروه باقی می‌ماند و با خیال راحت به مرحله بعدی صعود می‌کند اما تیم ملی ایران ممکن است با نتیجه‌ مساوی صعودش به اما و اگر بکشد و در کمال ناباوری و در عین شایستگی حذف شویم.
قطعا اسکوچیچ و شاگردانش در تیم ملی به خوبی به این شرایط آگاه هستند و می‌دانند که باید در فینال گروه و حساس‌ترین بازی به پیروزی برسند تا با خیالی آسوده به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی صعود کنند. عراق تیم سخت کوشی است، بازیکنانش مثل بازیکنان تیم ملی کشورمان فیزیک بدنی مناسبی دارند و سبک فوتبال‌شان خیلی شبیه سبک فوتبال ایران است. برخی بازیکنان عراقی مثل بشار رسن و طارق همام با حضور در پرسپولیس و استقلال با شرایط فوتبال باشگاهی کشورمان به خوبی آشنایی دارند. ازهمه مهم‌تر اینکه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کشورمان اهل کرواسی است و کاتانچ سرمربی عراق اسلونیایی است. دو مربی از بلوک شرق اروپا که شاید شناخت مناسبی از افکار فوتبالی یکدیگر داشته باشند.
کاتانچ بعد از پیروزی ایران مقابل هنگ کنگ گل‌های تیم ملی کشورمان را شانسی دانسته بود! او با این حرف‌های بی‌منطق جنگ روانی مسابقه ایران و عراق را خیلی زودتر از حد انتظار شروع کرده است. بازیکنان و مربیان تیم ملی ایران باید جواب این صحبت‌های بی‌منطق را در میدان مسابقه و با یک برد شیرین بدهند. در هر 4 پست از دروازه‌بان گرفته تا دفاع،‌هافبک و مهاجم تیم ملی ایران برتر از عراق هستیم. بازیکنان تیم ملی کشورمان بسیار حرفه‌ای هستند تقریبا تمامی آنها در اوج آمادگی قرار
دارند.
اگر تیم ملی اسیر جو‌سازی‌ها و جنگ روانی بازیکنان عراق نشود و بازیکنان با تمرکز بالا و سنجیده و دور از احساس بازی کنند پیروزی در این مسابقه حساس دور از دسترس نخواهد بود. هرچند حدود 10 سال است که تیم عراق را شکست نداده‌ایم. هنوز بازی تلخ و تاریخی ایران و عراق در جام ملت‌های آسیا 2015 را به یاد داریم، همان مسابقه‌ای که مهرداد پولادی با یک تکل احساسی و غیر لازم باعث 10 نفره شدن تیم ملی کشورمان شد و در نهایت هم به عراق باختیم و در کمال شایستگی حذف
شدیم.
این مرتبه تیم ملی با اسکوچیچ باید شیرین‌ترین برد را به هواداران تقدیم کند. تیم ملی کشورمان با انجام یک بازی برتر تیم بحرین را در خانه‌اش شکست داد اما قطعا عراق خطرناک‌تر از بحرین است. امیدواریم ملی‌پوشان با کمترین ضریب اشتباه در میدان حضور داشته باشند و در پایان مسابقه در روز 25 خرداد 1400 همه از شکست دادن عراق خرسند باشیم. قطعا ترکیب تیم ملی نسبت به بازی کامبوج کاملا متفاوت خواهد بود اما حدس زدن ترکیب تیم ملی برابر عراق سخت نیست. ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل عراق اینگونه خواهند بود: علیرضا بیرانوند، حسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی‌، میلاد محمدی، سامان قدوس، احمد نورالهی، مهدی ترابی، علی قلی‌زاده، مهدی طارمی و سردار آزمون.
اگر تیم ملی با این ترکیب به میدان برود، سامان قدوس بازی‌ساز جدید تیم ملی نقش پررنگی در بازی خواهد داشت و می‌تواند با دوندگی و پاس‌های دقیقش جنگ میانه زمین را به سود ایران تمام کند. در خط حمله هم آزمون و طارمی شب سختی را برای مدافعان و دروازه‌بان تیم عراق رقم خواهند زد. در خط دفاع و درون دروازه هم قطعا بی‌حاشیه و با اشتباه کم می‌توانیم به گل نخوردن تیم ملی امیدوار باشیم و در نهایت شکست دادن عراق را در آخرین سه شنبه بهاری جشن بگیریم.
اسکوچیچ: قدم آخر تورنمنت را محکم برمی‌داریم
دراگان اسکوچیچ در نشست خبری قبل از بازی تیم ملی فوتبال ایران و عراق در دیدار پایانی گروه C انتخابی جام جهانی قطر گفت: پیش از آمدن به بحرین می‌دانستیم که باید چهار بازی سخت انجام دهیم و از هر چهار بازی پیروز از زمین خارج شویم که این موضوع به ما فشار وارد کرد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: از این چهار بازی یک بازی باقی مانده است و فکر می‌کنم بازی سخت‌تری به نسبت سه بازی قبل باشد. اما تیم خیلی خوبی داریم و جو تیم بسیار خوب است و هرچه داریم را در این بازی خواهیم گذاشت و از همه توان استفاده می‌کنیم تا بازی آخر هم پیروز از میدان خارج شویم. اسکوچیچ درباره تیم عراق گفت: برای بازیکنان عراق و مربی‌شان احترام قائل هستیم. آنها مربی خوبی دارند و در مجموع تیم قابل احترامی هستند.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که آیا اطلاعات دقیقی از بازیکنان عراق در دیدار فردا مقابل ایران در اختیار دارد یا خیر، اظهار داشت: درباره ترکیب تیم عراق اطلاعاتی نداریم. همیشه وقتی بازیکنی در ترکیب قرار می‌گیرد یعنی یک بازیکن باید بیرون از زمین بماند. بنابراین وقتی بازیکنی در زمین قرار بگیرد، قطعاً بهترین ترکیب ممکن را به میدان فرستادند.
وی ادامه داد: جو بسیار خوبی بر تیم حاکم است و امیدواریم این جو مثبت را به بازیکنانی که در زمین بازی خواهند کرد نیز انتقال بدهیم تا آنها نیز این احساس خوب را داشته باشند. بازی‌های قبل را باید فراموش کنیم، چرا که یک قدم برای با موفقیت به پایان رساندن این تورنمنت باقی مانده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: