kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۱۹۵
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰
یادی از شهید مجید جزایریشهید «مجید جزایری فارسانی» که یکشنبه ۱۶ خرداد ماه پس از ۳۷ سال مفقودی، تشییع شد، مانند خیلی دیگر از شهدا، زندگی قابل تأملی داشت.
سید مجید جزایری فارسانی فرزند مرتضی متولد اول آبان 1346 بود. در سن نوجوانی تصمیم گرفت کلاس درس هنرستان را رها کرده و به جای آموختن رشته برق و الکترونیک، در مکتب عاشورا با جهاد فی سبیل‌الله، درس سرخ ایثار و شهادت را بیاموزد. بسیجی‌وار عازم جبهه‌های نبرد با دشمن متجاوز شد. بعد از عضویت و گذراندن دوره‌های آموزشی دوبار و هر کدام به مدت سه ماه عازم جبهه شد دفعه سوم و آخر که می‌خواست دوباره برود پدر نصیحتش کرد که دیگر کافی‌است. تو باید درس بخوانی. مجید گفت «باشد این بار که برگردم درسم را ادامه می‌دهم». او رفت اما در پایان به تأسی از مادر بزرگوارش حضرت زهرا(س) رسم گمنامی را در پیش گرفت و پیکرش پس از چهل سال به خانه برگشت.
مجید جزایری فارسانی بیست و دوم اسفند سال 63 و در سن 17 سالگی در عملیات بدر در منطقه شرق دجله به فیض شهادت رسید و پیکر پاکش در منطقه باقی ماند. اخیرا پیکر مطهر این شهید در منطقه عملیاتی تفحص و با آزمایش DNA شناسایی شد. شهید سید مجید جزایری پس از 37 سال وقتی به آغوش وطن بازگشت و خانواده خود را از چشم انتظاری در آورد که پدر و مادرش دیگر در قید حیات نیستند، پیکر مطهرش همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) بر دوش دوستان و همشهریان تشییع و در جوار همرزمانش در گلزار شهدای شاهین‌شهر به خاک سپرده شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: