kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۱۱۲
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
در حالی که همه چیز برای برگزاری انتخابات فدراسیون ژیمناستیک فراهم شده اما این رشته قربانی تمامیت‌خواهی عده‌ای خاص شده است.ژیمناستیک ایران این روزها شرایط خوبی را سپری نمی‌کند. در حالی که قرار بود انتخابات این فدراسیون در همین روزها برگزار شود اما یک اقدام ضد منافع ملی و ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی همه چیز را تحت‌الشعاع قرار‌داد.


پس از رد صلاحیت زهرا اینچه‌درگاهی رئیس‌فعلی فدراسیون ژیمناستیک، عده‌ای از اهالی این رشته که در بین آنها رؤسای چند هیئت استانی دیده می‌شود نامه‌ای به فدراسیون جهانی ارسال کردند و خواستار ورود این نهاد و تعویق در برگزاری انتخابات شدند. علی‌نژاد، معاون وزارت ورزش و جوانان درباره رد صلاحیت اینچه‌درگاهی گفته بود که او طبق نامه سازمان بازرسی نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند.پس از این موضوع نامه‌ای که در بالا به آن اشاره شد تنظیم و با امضای برخی رؤسای هیئت‌های ژیمناستیک به فدراسیون جهانی ارسال شد! اینکه مسائل داخلی کشورمان به نهادهای بین‌المللی کشیده شود رویه غلط و اشتباهی است که متاسفانه در گذشته در ورزش ایران دیده شده است. ارسال نامه از سوی برخی فدراسیون‌ها، افراد، هیئت‌های استانی و... درگذشته هم وجود داشت و این بار به نوعی دیگر در آستانه برگزاری انتخابات یک فدراسیون مشاهده شده است.در مورد اخیر اما چند سؤال و ابهام وجود دارد. موضوع اول این است که افرادی که این نامه را تهیه، تنظیم و امضا کرده‌اند، توجهی به منافع ملی داشته‌اند؟ یک موضوع داخلی پیش آمده و یک نهاد نظارتی با بررسی همه موارد، درباره حضور افراد در یک فدراسیون نظر داده است. اینکه چرا باید چنین موضوعی به نهادهای بین‌المللی کشیده شود جای سؤال دارد. اگر اینگونه باشد در تمام مسائل و موارد داخلی باید شاهد دخالت نهادهای خارجی باشیم.
نکته بعدی این است که به دلایل مختلف نهادهای بین‌المللی در ورزش به دنبال مانع‌تراشی، ایجاد مشکل و بعضاً تعلیق ورزش ایران هستند و اینگونه کارها و نامه‌نگاری‌ها دقیقا بازی کردن در زمین دشمن و آب به آسیاب دشمنان ریختن است. آیا این افراد و افرادی که در گذشته چنین کارهایی انجام داده و می‌دهند می‌خواهند به خاطر منافع شخصی؛ منافع ملی را ذبح کرده و کشور را وارد چالشی جدید و جدی کنند؟ اگر با این کارها و تمامیت خواهی عده‌ای خاص، ورزش ایران تعلیق شود، این افراد چگونه پاسخگوی ضرر و زیانی که به کشور زده‌اند، خواهند بود؟

نام:
ایمیل:
* نظر: