kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۰۷۱
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
شرکت «جی بی‌اس» تولیدکننده بزرگ و عمده گوشت جهان در آمریکا که اخیراً هدف حملات موثر هکری قرار گرفته بود اعلام کرده ۱۱ میلیون دلار باج به هکرها پرداخت کرده تا حمله باج افزاری اخیر را حل و فصل کنند.


هکرها در آمریکا جولان می‌دهند. طی روزها و هفته‌های اخیر بسیاری از شرکت‌ها و نهادهای آمریکایی هدف حملات سایبری گسترده قرار گرفته‌اند و مقامات آمریکایی نیز غالبا آنها را به کشورهایی مثل روسیه، ایران، کره شمالی و چین مرتبط دانسته بودند. اما بعدها معلوم شد، لااقل بخشی از این حملات، کار هکرهای قدرتمندی است که کسی حتی نمی‌داند در کجا زندگی می‌کنند.
یکی از شرکت‌های قربانی این حملات، شرکت بزرگ فرآورده‌های گوشتی«جی بی‌اس» است. به نوشته بلومبرگ همه شعب این شرکت که بزرگترین تولیدکننده گوشت جهان است، به دنبال یک حمله سایبری و قطع تولید تمام کارخانه‌های آن، که تقریبا یک چهارم نیاز مردم آمریکا را فراهم می‌کند، تعطیل شده بود. حالا خبر رسیده که این شرکت برای حل و فصل این حمله سایبری 11 میلیون دلار باج داده است.
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، شرکت «جی بی‌اس» تولیدکننده بزرگ گوشت در آمریکا روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «این شرکت تصمیم گرفت تا هرگونه تبعات و تاثیر منفی ناشی از حمله هکری و سایبری اخیر را کاهش داده و از این مسئله اطمینان حاصل کند که هیچ‌گونه اطلاعات مهمی از این شرکت به بیرون درز پیدا نمی‌کند». این بیانیه می‌افزاید: «شرکت
جی بی‌اس آمریکا 11 میلیون دلار باج به هکرها پرداخت کرده است تا این حمله بدافزاری را حل کند.مدیرعامل شرکت جی بی‌اس به روزنامه وال استریت ژورنال گفته این شرکت باج درخواستی هکرها را با بیت کوین پرداخت کرده است». مدیرعامل این شرکت نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده: «این یک تصمیم بسیار سخت هم برای شرکت و هم برای من بوده است. با این حال، ما احساس کردیم که این تصمیم باید گرفته شود تا از خطرات احتمالی برای مشتریانمان جلوگیری کنیم». شرکت جی بی‌اس اعلام کرده است که تولید این شرکت پس از گذشت چند روز از این حمله سایبری به حالت عادی بازگشته است.
شرکت جی بی‌اس هر سال بیش از 200 میلیون دلار برای بخش فناوری اطلاعات هزینه می‌کند و 850 متخصص آی تی در سراسر جهان دارد.
کنایه ترامپ به بایدن
خبر دیگر از آمریکا اینکه رئیس‌جمهور جنجالی سابق آمریکا که همواره در دوران رقابت‌های انتخاباتی از صفت «خواب‌آلود» برای توصیف جو بایدن استفاده می‌کرد، از وی خواست مراقب باشد در دیدار با پوتین خوابش نبرد. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه اعلام کرد: «برای بایدن در تعامل با رئیس‌جمهور پوتین آرزوی موفقیت می‌کنم در طول جلسه خوابت نبرد، و لطفاً گرم‌ترین احوالپرسی من را به وی برسان».
پوتین و بایدن قرار است ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) برای بررسی طیفی از مسائل مرتبط به روابط دوجانبه از جمله ثبات استراتژیک جهانی، کنترل تسلیحات، خط لوله «نورد استریم ۲» و اوکراین در ژنو گفت‌وگو کنند. «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در جدیدترین سخنان خود درخصوص این دیدار، ابراز امیدواری کرده آمریکا پیش از دیدار اشتباهات گذشته خود را بررسی کند و افزود مسکو ازگفت‌وگوی صریح استقبال می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: