kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۰۶۹
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
طبق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، کسری بودجه این کشور از ابتدای سال مالی جاری تا ماه مه برابر با ۲.۰۶ تریلیون دلار بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان این سال مالی به ۳.۶۷ تریلیون دلار برسد.


به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، با سرازیر شدن محرک‌های مالی دولت آمریکا برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا، کسری بودجه این کشور در 8 ماه اول سال مالی 2021 از 2 تریلیون دلار گذشت.
طبق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، کسری بودجه این کشور از ابتدای سال مالی جاری تا ماه مه برابر با 2.06 تریلیون دلار بوده است. در حالی که این رقم در 8 ماه اول سال گذشته مالی به 1.88 تریلیون دلار می‌رسید.کسری بودجه آمریکا در ماه مه 132میلیارد دلار گزارش شده، در حالی که در ماه مه 2020 و در بحبوحه موج اول کمک‌های کرونایی برابر با 398.8 میلیارد دلار بوده است.
جمهوری‌خواهان و محافظه‌کاران مالی به افزایش حجم بدهی به عنوان خطری برای اقتصاد آمریکا یاد می‌کنند مخصوصاً در شرایطی که فشار تورم بالا رفته و سود این بدهی را افزایش داده است. در همین حین، نگرانی در مورد بدهی در واشنگتن طی سال‌های اخیر به خاطر تداوم نرخ پایین بهره از بین رفته و دولت بایدن پیش‌بینی می‌کند افزایش بدهی ملی طی دهه آینده رقم ناچیزی باشد.
بودجه پیشنهادی بایدن در ماه گذشته میلادی ارائه شد که طبق آن با در نظر گرفتن تصویب دستور کار سرمایه‌گذاری اقتصادی و مالیات توسط کنگره، 1.84 تریلیون دلار کسری بودجه در سال مالی 2022 و3.67 تریلیون دلار در سال مالی جاری پیش‌بینی می‌شود.
اطلاعات بودجه در ماه مه 595.7 میلیارد دلار هزینه فدرال را نشان می‌دهد در حالی که دریافتی‌های دولت برابر با 463.7 میلیارد دلار
است بوده است. محرک‌های مالی دولت در کل به 11 میلیارد دلار می‌رسد که کمتر از 58 میلیارد دلار در ماه آوریل و 339 میلیارد دلار در ماه مارس است.

نام:
ایمیل:
* نظر: