kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۰۶۷
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶
در سایه ضعف دولت روحانی
در سایه ضعف نظارت دولت روحانی، قیمت محصولات شوینده تا 50 درصد در بازار گران شده است.

در سایه ضعف نظارت دولت روحانی، قیمت محصولات شوینده تا 50 درصد در بازار گران شده است.
به گزارش تسنیم، هفته گذشته خبر افزایش 25 درصدی محصولات شوینده منتشر شد که براساس آن انجمن صنایع شوینده اعلام کرده بود از 17 خردادماه عمده محصولات شوینده تا 25 درصد گران خواهد شد. همین موضوع عاملی شد تا درسطح بازار نیز نوسانات قیمتی در انواع محصولات شوینده بوجود آید.
البته نکته قابل تامل اینجاست که علم بیگی به عنوان رئیس ‌انجمن صنایع شوینده گفته است تولیدکنندگان محصولات شوینده با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش 50 تا 60 درصدی محصولات خود را تقاضا کرده‌اند که ما در انجمن بر روی میزان افزایش قیمت‌ها در حال بررسی آن هستیم! وی تصریح کرد: از آنجا که در حوزه محصولات شوینده قیمت‌گذاری اجباری نداریم سازمان حمایت مادامی که عرف 10 تا 17 درصدی سود درنظر گرفته شده رعایت شود در قیمت گذاری دخالتی ندارد.
با در نظرگرفتن صحبت‌های رئیس ‌انجمن به نظر می‌رسد، افزایش 25 درصدی قیمت محصولات برای تولیدکنندگان قانع‌کننده نبوده و آنها در هفته اخیر بعضا قیمت‌های خود را تا بیش از 50 درصد افزایش دادند. مشاهدات خبرنگار تسنیم از بازار محصولات شوینده نشان از آن دارد که شرکت‌ها راضی به افزایش 25 درصدی قیمت محصولات نبوده و در برخی از محصولات 30 تا 50 درصد افزایش قیمت را اعمال کرده‌اند. به عنوان نمونه پودر ماشین لباسشویی که قبلا 10 هزار تومان بود به 15 هزار تومان و مایع ظرفشویی گلی تا 50 درصد افزایش پیدا کرده است. علاوه‌براین صابون و شامپوهای برخی از شرکت‌های تولیدی نیز رشد 25 درصدی قیمت‌ها را تجربه کرده است. روند افزایش قیمت‌ها در حالی در بازار و از سوی تولیدکنندگان انجام شده که تولیدکنندگان مدعی هستند افزایش قیمتی را در محصولات خود اعمال نکرده‌اند!

نام:
ایمیل:
* نظر: