kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۹۰۰۸
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۷
رئیس مجلس می‌گوید باید بدانیم هر کس در راه خدمت به خدا و خلق خدا خالصانه کار کند وعده الهی پیروزی و موفقیت و نصرت است و این ما هستیم که باید در این مسیر پیش برویم و تلاش کنیم و ریا نکنیم و در مسیر کسب حرام و خلاف گام برنداریم.

 


محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز که در یادواره چهارمین سالگرد شهادت شهید مدافع امنیت مجلس شورای اسلامی، شهید تیموری و شهدای مدافع حرم یگان حفاظت سپاه انصار سخن می‌گفت، اظهار داشت: امنیت موضوعی است که تا از دستمان نرود قدر آن را نمی‌دانیم و درّ گرانبهایی است که ارزش و قدر آن را تا وقتی که کنارمان است نمی‌دانیم.
وی با تأکید بر اینکه مبارزه با داعش و گروه‌های خوارج مسلکی که پول و سرمایه هنگفت در منطقه و کشورهای اسلامی صرف آنها شد در شرایط فعلی به شدت اهمیت پیدا می‌‌کند اظهار کرد: با یک بررسی ستادی درمی‌یابیم جایگاه شهدای مدافع حرمی‌که در مقابل جریان پیچیده داعش در این مقطع زمان با دست خالی ایستادند چقدر مهم و تأثیرگذار است.
رئیس قوه مقننه با انتقاد از بی‌مهری‌ها نسبت به شهید سلیمانی گفت: ویژگی شهید سلیمانی این بود که او جز به باورها و اعتقاداتش به چیزی توجه نمی‌کرد و فقط ولی‌اش را می‌دید و خدمت به مردمش را. در حقیقت برای او رضای خالق جز در رضای خلق و ولی نبود و همین مردم باوری و خداباوری برای او افتخار آفرید چرا که شهید سلیمانی به‌صورت سیستمی ‌حامی ‌دیگری در میدان مبارزه نداشت.
وی با‌ اشاره به اینکه بعد از دفاع مقدس عده‌ای تصور می‌کردند که دیگر رزمنده‌ای پیدا نمی‌شود و آن باورها تکرار نخواهد شد، گفت: ما دیدیم که با همان حداقل‌ها و با همان ارزش‌ها با آمریکای تا بن دندان مسلح و رژیم صهیونیستی آدم‌کش و خبیث و با داعش با آن خوی وحشی‌گری و استکباری مبارزه شده و با تکیه بر مردم و باورهای خدایی در این مبارزه چه موفقیت‌های مهمی‌ حاصل شد و این نشان داد اگر جبهه حق بر باورهای خودش ایستادگی کند چه موفقیت‌هایی را به دست می‌آورد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موفقیت‌ها که پس  از این سختی‌ها حاصل شد و در اوج مظلومیت بود را کسی دیگر نتوانست منکر شود و این مجاهدت‌ها و مقاومت‌ها است که ما باید پاس بداریم و ذکر کنیم و وقتی حرف از یاد شهید می‌شود و ما آن را گرامی ‌می‌داریم باید در روزمره زندگی‌مان نیز یادآوری کنیم.
وی با تأکید بر اینکه در مجلس و در همه شئون زندگی باید آن مجاهدت‌ها را یادآوری کنیم اظهار کرد: نکند غرق مسائل دنیا شویم. بلکه باید باور کنیم که برای زندگی کردن نیازمند این نیستیم که دست‌مان را پیش هر کس و ناکسی دراز کنیم و فقط کافی است به خدا تکیه کنیم و خدمتگزار مردم باشیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقل از خاطره‌ای از سردار شهید سلیمانی پرداخت و اظهار داشت: شهید سلیمانی در اواخر عمر خود فشارهای زیادی را متحمل می‌شد و خاطرم هست روزی نقل می‌کرد که قدری فشارها روی من زیاد است که حاضرم به هر نحوی حتی با یک تصادف از دنیا بروم.
قالیباف با بیان اینکه روزی با ایشان در بلوار کشاورز قدم می‌زدم و شعار نه غزه و نه لبنان را می‌شنیدیم اظهارکرد: اما بعدها دیدم در روز تشییع جنازه ایشان چه عزتی خدا برایش حاصل کرد و این نتیجه کار کسی بود که برای خدا فشارها را تحمل کرد.
قالیباف ادامه داد: عزت شهید سلیمانی به حد غایت بود و شما دیدید در شهادتش هر آنچه که یک انسان می‌خواست حاصل شد. در سحرگاه شب‌ جمعه به دست شقی‌ترین انسان‌ها در غربت پیکرش پاره‌پاره شد و دستش از بدن جدا و شهید شد و از پیکرش چیزی باقی نماند و شبانه هم دفن شد و هیچ‌کس هم فکرش را نمی‌کرد که مثل مادرش زهرا دفن شود، این یعنی خداباوری و اگر ما این خداباوری، مقاومت و تحمل را در خودمان متجلی کنیم، پاسدار هستیم در غیر این صورت، نیستیم.
وی با تأکید بر اینکه سپاه هرگز یک شغل نبوده و نیست، گفت: امان از روزی که ما در برابر زخم زبان‌ها کم بیاوریم و وادادگی پیدا کنیم. باید بدانیم هر کس در راه خدمت به خدا و خلق خدا خالصانه کار کند وعده الهی پیروزی و موفقیت و نصرت است و این ما هستیم که باید در این مسیر پیش برویم و تلاش کنیم و ریا نکنیم و در مسیر کسب حرام و خلاف گام برنداریم و حرکت جهادی را نصب‌العین خود قرار دهیم و در این صورت است که به آرامش خواهیم رسید، که این فرهنگ، فرهنگ شهدا است و اساس انقلاب اسلامی بر این استوار است.
قالیباف ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید تیموری و شهدای مدافع امنیت و حرم گفت: این خانواده دو فرزند دلبند خود را تقدیم انقلاب و اسلام کردند و توفیقی است که در این جمع حاضریم و مجلس، مجلس ذکر نام شهید است و باید به آن اهمیت داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: