kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۹۹۵
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴
گروهی از مردم در مراکشی در راستای محکومیت عادی‌‌سازی روابط میان رباط و تل‌آویو، کمپینی را برای شست و شو و پاک‌سازی نقاطی که نماینده رژیم اشغالگر صهیونیستی در رباط از آنها بازدید کرده، به راه‌انداخته‌اند.

 


برخی فعالان مراکشی در شهرهای مختلف این کشور جهت اعلام موضع‌گیری خود نسبت به تصمیم دولت رباط برای عادی‌‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و محکومیت این اقدام، طرحی را با عنوان «تمیز کاری» برای شست وشوی
مکان‌هایی که «داوید گُورین»، نماینده این رژیم در کشور مراکش از آنها بازدید کرده، به راه‌انداخته و تصاویری از خود در حال شست وشوی این نقاط منتشر کردند. این طرح از چند روز قبل برای همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و حوادث قدس و غزه کلید خورد. در این طرح هیئتی از «جبهه مراکشی حامی فلسطین و مخالف عادی‌‌سازی» شرکت دارند. از جمله نقاطی که شامل این طرح شدند، صحن «صومعه حسان» در شهر رباط و نزدیکی درب اصلی مسجد القرویین در شهر فاس (واقع در شمال مراکش) است. همزمان با آغاز اجرای این طرح، فعالان مراکشی در توئیتر به شکل گسترده‌ای هشتگ «نماینده اسرائیل را بیرون کنید» به اشتراک گذاشتند. طبق گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های مراکشی، گُورین در حال حاضر در یکی از هتل‌های شهر رباط اقامت دارد و دفتر ارتباطات این رژیم هنوز افتتاح نشده است. ضمن اینکه تا کنون نیز هیچ کس حاضر نشده، ساختمان خود را به او اجاره دهد.
مراکش در سال ۲۰۲۰ در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، روابط خود را رژیم صهیونیستی را به حالت عادی درآورد. در آن سال سه کشور کوچک عربی دیگر یعنی امارات، بحرین و سودان نیز توافقنامه‌های عادی‌‌سازی روابط با تل‌آویو را امضا و روابط قدیمی خود را علنی کردند تا شاید ترامپ بتواند با استفاده از این سیرک، دستاوردی دست و پاکرده و در انتخابات از آن بهره ببرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: