kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۹۵۱
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
قلی خسروی وعده داد
رئیس‌اتحادیه املاک با تاکید بر نظارت مستمر بر فعالیت مشاوران املاک در موضوع اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا گفت:مردم در صورت مشاهده تخلف با اتحادیه تماس بگیرند.

 


مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با تسنیم، مدعی شد: اتحادیه املاک به طور مستمر بر عملکرد مشاوران نظارت می‌کند.
وی با‌اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا برای حمایت از مستأجران با توجه به شیوع ویروس کرونا، افزود: بر اساس مصوبه ملی کرونا قراردادهای اجاره مسکن یکسال دیگر تمدید شده است.
وی در واکنش به کارشکنی برخی مشاوران املاک در تمدید قراردادهای اجاره، گفت: اتحادیه مشاوران املاک به شدت بر اجرای مصوبه ستاد کرونا نظارت دارد و از مردم هم می‌خواهیم تخلفات احتمالی را گزارش کنند.
رئیس‌اتحادیه مشاوران املاک ادعا کرد: ما به شدت و در اسرع وقت به هر نوع تخلفی در این زمینه برخورد خواهیم کرد.
گفتنی است وزیر راه و شهرسازی اخیرا از مصوبه ستاد ملی کرونا برای تمدید یکساله قراردادهای اجاره با افزایش نرخ‌های اعلام شده خبر داده و گفته بود: مصوبه تمدید یکساله قراردادهای اجاره مسکن در ستاد ملی کرونا تصویب شد.
وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی تغییراتی درخصوص شرایط تمدید قراردادهای اجاره مسکن در نظر دارد، تصریح کرد: این تغییرات در کمیته اقتصادی کرونا مصوب شده و در ستاد هم طرح می‌شود و نتیجه آن را به زودی اعلام خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در جلسه آتی ستاد ملی کرونا مصوبه جدید تمدید قراردادهای اجاره مسکن تصویب خواهد شد، افزود: تصمیمات جدید ستاد ملی کرونا پس از تصویب برای اجرا ابلاغ خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا شورای حل اختلاف به هیچ عنوان حق صدور حکم تخلیه برای مستاجر ندارد. نماینده شورای حل اختلاف در کمیته‌های اقتصادی ستاد ملی کرونا حضور داشت و در جریان صدور حکم تخلیه برای مستاجران قرار
گرفته‌اند.
اسلامی تاکید کرد: هیچ مالکی بدون شروط اعلام شده که بر اساس آن می‌توان حکم تخلیه گرفت، نمی‌تواند برای صدور حکم تخلیه اقدام کند، ضمن اینکه مستاجران مکلف هستند که حقوق مالک را رعایت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: