kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۸۸۸
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
آمار ابتلا و تلفات کووید-19 باز هم افزایش یافت
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار کرونا اعلام کرد: تا کنون ۲۰ میلیون و ۹۳۸ هزار آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.


به گزارش وبدا، در اطلاعیه این مرکز آمده است: «از 17 تا ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۸۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۱۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۹۸۰ هزار و ۱۱۶ نفر رسید.
متاسفانه در طول این مدت، ۱۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۸۱ هزار و ۳۶۲ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۵۷۸ هزار و ۲۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
سه هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۲۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۳۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۱ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
تا کنون چهار میلیون و ۲۵۲ هزار و ۷۷۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶۸۲ هزار و ۴۸۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۲۶۱ دُز رسید.»
گفتنی است، آمار اعلام شده افزایش ابتلا و فوتی‌ها را نسبت به روزهای اخیر نشان می‌دهد به طوری که در فاصله 16 تا ۱۷ خرداد، چهار هزار و ۹۰۷ بیمار جدید شناسایی و ۹۴۰ نفر از آنها بستری شدند همچنین 120 بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

نام:
ایمیل:
* نظر: