kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۸۳۶
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱
سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، پس از نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با تلویزیون اینترنتی خود با عنوان جهاد و جهش، گفت: از اینکه آقای همتی صادقانه گفتند نمی‌شود، متشکرم.

به گزارش فارس، وی اظهار داشت: من از صداقت آقای همتی خوشم آمد؛ ایشان گفتند خیلی از مواردی که نامزدهای دیگر می‌گویند، امکان‌پذیر نیست و نمی‌شود. بر همین مبنا من از ایشان درخواست کردم در محضر مردم مناظره کنیم. چون ما مدعی هستیم می‌شود و ایشان می‌گویند نمی‌شود.
جلیلی در برنامه «رئیس‌جمهور و جوانان» شبکه ۳ سیما نیز اظهار داشت: بسیاری از نابسامانی‌های دستگاه‌های اجرایی از جمله رانت‌خواری را می‌توان با سامانه شفافیت قراردادهای دولتی رصد کرد و به صورت برخط ۸۰ میلیون ایرانی را ناظر خود دانست.
وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید بورس به آرامش برسد باید بین بازار پولی، بیمه و سرمایه هماهنگی ایجاد کنیم. اینجا هنر رئیس‌جمهوری خود را نشان می‌دهد. رئیس‌جمهور باید بین بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان بورس، هماهنگی ایجاد کند و تدابیری اندیشید که اگر کسی وارد بازار بورس شد، با اطمینان وارد شود.
جلیلی اظهار داشت: در همان سه ماه اول تشکیل دولت، سازوکاری را به‌کار خواهیم گرفت که ریسک‌پذیری را برای سهامداران خرد به حداقل برساند و امنیت داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: