kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۸۳۳
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
رئیس‌قوه قضائیه:
رئیس‌قوه قضائیه با‌اشاره به قطعی‌ برق تأکید کرد: مسئولان باید با مردم حرف بزنند و بگویند علت بروز مشکلات چیست و ظرف چه مدت برطرف می‌شود.

رئیس‌قوه قضائیه با‌اشاره به قطعی‌ برق تأکید کرد: مسئولان باید با مردم حرف بزنند و بگویند علت بروز مشکلات چیست و ظرف چه مدت برطرف می‌شود.
به گزارش خبرگزاری میزان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه دیروز شورای عالی قوه قضائیه، توجه به حق و عدل را وظیفه مهم همکاران دستگاه قضا دانست و گفت: نباید در هیچ شرایطی از مسیر حق خارج شد و باید مراقب بود اجرای عدالت تحت‎تأثیر هیچ موضوعی قرار نگیرد.
رئیسی افزود: اگر به هر دلیلی بخشی از بخش‌های قضایی مورد هجمه، هتک و کم لطفی قرار گرفت، حتماً در زمان مناسب باید توضیح داده و از افکارعمومی شبهه زدایی شود تا اذهان مردم نسبت به نظام قضایی دچار تشویش نشود.
وی با انتقاد از انتشار مطالب غیرواقعی علیه دستگاه قضا در فضای مجازی اظهار داشت: برخی افراد از سر بدخواهی مطالبی را به نام قوه قضائیه مطرح می‌کنند که هیچ ارتباطی با این مجموعه ندارد.
خبر خوش به مالباختگان پرونده سکه ثامن
دادستان تهران نیز در این نشست در پاسخ به تذکر رئیس‌دستگاه قضا درباره اجرای حکم پرونده سکه ثامن که در جریان سفر روز یکشنبه رئیسی به اسلامشهر از سوی جمعی از مردم این منطقه مطرح شد، اظهار داشت: این پرونده شکات زیادی دارد و با دستور ریاست قوه قضائیه و استیذان در مرحله بازپرسی بخشی از مطالبات مالباختگان به ارزش مالی ۶۰ میلیارد تومان را از محل اموال توقیفی متهم پرونده پرداخت کردیم.
علی القاضی مهر افزود: با صدور رأی قطعی پرونده، محکوم اصلی در زندان به سر می‌برد و همسر او هم به لحاظ ایفای نقش در پرونده راهی زندان شد و تعدادی از املاک و خودروی توقیفی از آنها که قریب ۲۰ میلیارد تومان است به فروش رسید که در حال تدارک پرداخت وجوه حاصله به شکات هستیم.
وی همچنین این خبر خوش را به مالباختگان پرونده مذکور داد که اخیراً املاکی از محکوم این پرونده در یکی از شهرستان‌ها شناسایی شده که شامل ۱۹۰ واحد ملکی است و قرار است تا هفته آینده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات مالباختگان پرداخت می‌شود.
حجت‎الاسلام درویشیان رئیس‌سازمان بازرسی کل کشور نیز با‌اشاره به دستور رئیس‌قوه قضائیه برای بررسی موضوع قطعی‌های مکرر برق در هفته‎های اخیر از تعیین هیئتی ویژه برای پیگیری موضوع با همکاری دادستانی کل کشور خبر داد و گفت که موضوع در جلسه‎ای با وزیر نیرو بررسی و مشخص شد امکان رفع این مشکل وجود دارد.
زمان اورهال کردن نیروگاه‎ها خرداد ماه نیست
رئیس‌قوه قضائیه نیز در واکنش به اظهارات رئیس‌سازمان بازرسی کل کشور متذکر شد: یکی از علل قطعی برق بحث «اورهال کردن برخی نیروگاه‎ها» عنوان شده، اما هر غیرمتخصصی هم متوجه می‌شود که زمان این کار خرداد ماه نیست و اورهال کردن نیروگاه‎ها باید در مقطع کم مصرفی برق مثلاً در زمستان انجام شود.
رئیسی افزود: در خرداد ماه نباید نیروگاه‎ها را خاموش کنیم که مردم اینقدر با مشکل قطعی برق مواجه شوند؛ گرچه آقایان سعی کردند نیروگاهی که از مدار خارج شده بود دوباره وارد مدار شود و نگرانی‌ها کم شده، ولی مسئولان باید در این باره با مردم حرف بزنند.
وی اظهارداشت: خوشبختانه وزیر نیرو به خاطر قطعی برق از مردم عذرخواهی کرد و این خیلی خوب است، اما بهتر است آقایان به مردم بگویند علت بروز مشکل چیست و ظرف چه مدت برطرف می‌شود؛ این باعث می‌شود مردم هم همراهی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: