kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۷۵۹
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
رئیس‌پلیس راهور خبر داد
رئیس‌پلیس راهور ناجا از اجرای طرح ترخیص خودروهای رسوبی در پارکینگ‌های سراسر کشور به مدت دو ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار سید کمال‌هادیا‌نفر در جمع خبرنگاران از اجرای طرحی جدید برای ترخیص خودروهای توقیفی رسوبی در پارکینگ‌های پلیس خبر داد و گفت: از سه‌شنبه (امروز) به مدت دو ماه و به مناسبت یوم الله 15 خرداد طرح ویژه ترخیص خودروهای توقیفی آغاز خواهد شد.
هادیانفر با بیان اینکه اجرای این طرح شامل ۲۲۶ هزار خودروی توقیفی در پارکینگ‌های سراسر کشور می‌شود، افزود: طبق پیش‌بینی ما دست‌کم نیمی از این خودروها با اجرای این طرح از پارکینگ ترخیص خواهند شد.
وی با بیان اینکه این طرح شامل خودروهایی که با دستور قضایی توقیف شده‌اند، نمی‌شود، اظهارداشت: حدود ۶۰ درصد این خودروها به دلیل ارتکاب تخلفات راهنمایی و رانندگی توقیف شده‌اند که امکان ترخیص آنها وجود دارد. حدود ۴۰ درصد نیز مربوط به حوزه انتظامی است که دستور قضائی برای توقیفشان وجود دارد که این خودروها برای ترخیص نیاز به دستور قضایی دارند.
رئیس‌پلیس راهور، متوسط زمان توقیف خودروهای توفیقی در پارکینگ‌ها را دو و نیم سال عنوان کرد و گفت: این طرح در هزار و213 پارکینگ در سراسر کشور اجرا خواهد شد و درخواست ما از شهروندان این است که حضور خود برای ترخیص را مدیریت کنند تا حضورشان به روزهای پایانی موکول نشود.
هادیانفر درباره شرایط بهره‌مندی از این طرح بیان داشت: این طرح مربوط به خودروهای رسوبی است و بنابراین خودروهای توقیفی سال ۹۹ به قبل مشمول این ترخیص هستند و می‌توانند ترخیص شوند. خودروهای فرسوده و همچنین خودروهایی که هیچگونه سابقه‌ای در سامانه شماره گذاری پلیس ندارند از این خدمات مستثنی هستند. به عبارت دیگر خودروهایی که سن فرسودگی آنها زیر ۲۰ سال در خودروهای شخصی و زیر ۱۵ سال در خودروهای عمومی است، مشمول این طرح نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه متقاضیان باید به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ در سراسر کشور مراجعه کنند، گفت: ما هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری برای خودروهای ترخیصی نگذاشته ایم و همچنین نیاز به معاینه فنی وجود ندارد و مالکان یا متصرفان بعد از ترخیص می‌بایست دنبال این کارها باشند.
رئیس‌پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسشی درمورد سرانجام اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی که سال گذشته به اجرا درآمد اظهارداشت: طرح ترخیص موتورسیکلت‌ها همچنان ادامه دارد و تا کنون بیش از ۲۸۰ هزار دستگاه موتورسیکلت به مالکان تحویل داده شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: