kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۸۶۹۲
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شد
به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام، یک میلیون بسته معیشتی و غذایی در ششمین مرحله رزمایش همدلی و احسان برای توزیع بین خانوارهای آسیب‌دیده از کرونا به سراسر کشور ارسال شد.


صبح شنبه 15 خرداد ماه و در ایام سالگرد رحلت رهبر فقید انقلاب اسلامی و درجوار بارگاه نورانی حضرت امام خمینی(ره)، باحضور مسئولین ستاد اجرایی فرمان امام آیین رزمایش «احسان امام خمینی» برگزار شد.
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: ستاد اجرایی با فرمان حضرت امام و با هدف رسیدگی به وضع محرومان سراسر کشور شکل گرفته و این ستاد به عنوان میراث ارزشمند و کارآمد آن امام فرزانه همواره خود را خادم مستضعفان و همان کسانی که به فرموده حضرت امام صاحبان اصلی این انقلاب و کشور هستند می‌دانسته و می‌داند. علی عسگری افزود: پس از رحلت امام و آغاز سکانداری انقلاب به دست توانمند مقام معظم رهبری، دغدغه و تأکید همیشگی ایشان به همه مدیران کشور به ویژه مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام، مراقبت بر حفظ پایبندی به همان خطوط ترسیم شده توسط امام و تلاش بی‌وقفه برای ایجاد عدالت در همه زمینه‌ها ازجمله در بخش آموزش، درمان، اشتغال، امکانات رفاهی و ورزشی و سایر خدمات بوده است. عسگری با اشاره به بخشی از خدمات این ستاد در سال‌های اخیر اظهار داشت: هرجا در کشور مردم به مشکل و معضلی برخوردند و احساس شد گرفتاری در سطحی به وجود آمده که سایر بخش‌ها از پس آن برنمی‌آیند، تمام بخش‌های ستاد اجرایی فرمان امام با دستور ریاست این ستاد موظف به ورود با تمام توان و با مدل جهادی و مردمی برای رفع آن معضل شده‌اند، چه در بحث احداث مدرسه و مسجد و مسکن محرومین، چه در بحث توزیع نوشت‌افزار و تبلت و ارائه پلتفرم برای آموزش از راه دور درمناطق کم‌برخوردار، چه در بحث احداث و تجهیز بیمارستان و مراکز درمانی و تله مدیسین و ارائه خدمات درمانی رایگان برای زوج‌های نابارور و کودکان ناشنوا و بیماری‌های خاص، چه در بحث امدادرسانی در هنگام بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و توزیع میلیون‌ها بسته معیشتی و پروتئینی و بهداشتی و جهیزیه، چه در بحث اشتغالزایی و اجرای صدها هزار طرح اجتماع‌محور و خرد و خانگی و کمک به تأمین امنیت زنجیره غذایی کشور و آبرسانی و احیای روستاها و در یک‌سال اخیر هم در بحث ماسک و کیت تشخیص و تجهیزات مدرن بیماران تنفسی و نهایتا واکسن ایرانی کرونا که همگی محصولات استراتژیک و تحریمی بودند که اگر ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص تولید و تأمین برخی از آنها اقدام نمی‌کرد، مردم با بحران‌های جدی و نگران‌کننده‌ای رو‌به‌رو می‌شدند. وی با اشاره به رزمایش «احسان امام خمینی» افزود: بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در قالب رزمایش‌های مختلف «احسان سلامت» و «احسان وهمدلی»، بیش از 12 میلیون بسته معیشتی، پروتئینی و بسته‌های بهداشتی ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده را در مناطق محروم سراسر کشور توزیع کرده است. معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: با استعانت از روح بلند و پرفتوح حضرت امام خمینی(ره)، ششمین مرحله «احسان و همدلی» را در قالب رزمایش «احسان امام خمینی» از امروز با توزیع یک میلیون بسته معیشتی شامل اقلام غذایی خشک مانند روغن، برنج، رب، حبوبات، ماکارونی و... به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان در سراسر کشور با اولویت آسیب‌دیدگان از کرونا آغاز می‌کنیم.
عسگری درخصوص نحوه توزیع این بسته‌ها نیز بیان داشت: تمام این بسته‌ها توسط بنیاد احسان و با کمک گروه‌های جهادی و مردمی همکار ستاد اجرایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان‌ها توزیع خواهد شد و این روند هر ۴۵ روز یک‌بار ادامه خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: